"Монтана" с първа победа на чужд терен над "Поморие", Тони Тасев блести с гол и 2 асистенции

"Монтана" с първа победа на чужд терен над "Поморие", Тони Тасев блести с гол и 2 асистенции Отборът на "Монтана" записа първата си победа за сезона далеч от стадион „Огоста”. Монтанци надиграха с 3:1 като гост "Поморие" и запазиха второто си място във временното класиране като вече имат 16 точки е актива си. Толкова има и третият "Арда" (Кърджали), който е с по-лоша голова разлика.
Срещата започна с превес на футболистите на "Монтана" и в 17-та мин. Николай Цветков-Демона откри резултата. Тогава Тони Тасев центрира от дясно, Цветков се пребори с двама защитници на домакините в наказателното поле и изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата.
"Поморие" изравни три минути след подновяването на играта. Бекир Расим бе оставен непокрит на далечната греда и от малък ъгъл върна надеждите на домакините. Тяхната радост обаче продължи точно седем минути. В 55-та мин. отново Тасев поднесе топката на Атанас Илиев, който на метър от голлинията с левачката я оплете в мрежата.
В добавеното време "Монтана" вкара третия си гол в мача. Резервата Владислав Мисяк бе спънат от вратаря Димитър Тодоров в наказателното поле, а най-добрият всъстава на монтанци Тони Тасев бе точен от бялата точка

"Поморие" – "Монтана" 1:3

"Поморие": Димитър Тодоров, Георги Петков-кап., Живко Жеков, Живко Хаджиев (62-Васил Божинов), Иван Стоев, Кристиян Христов (46- Бекир Расим), Мирослав Коев, Михаил Орачев, Теодор Стефанов, Християн Казаков. Треньор: Радослав Боянов.
"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Николай Цветков (70-Владидлав Мисяк), Атанас Илиев (62-Димитър Георгиев), Тони Тасев. Треньор: Ферарио Спасов.
Голмайстори: 0:1Николай Цветков (17), 1:1 Бекир Расим (48), 1:2 Атанас Илиев (55), 1:3 Тони Тасев (90+4-дузпа)
Главен съдия: Мустафа Севди Шефкет.
Асистенти: Владимир Хубенов, Стефан Делчев.
Стадион: „Градски”-300 зрители.
22.09.2018, 18:00 часа