"Локомотив"/Мездра/ победи като гост "Ботев" в Луковит и излезе на трето място в Северозапада

"Локомотив"/Мездра/ победи като гост "Ботев" в Луковит и излезе на трето място в Северозапада „Локомотив” /Мездра/ се изкачи на 3-то място в Северозападната трета лига с голова разлика 12:8 и вече има 15 точки в актива си след победата в Луковит. Мездренските „железничари" спечелиха гостуването си на „Ботев” с минималното 1:0, но достатъчен за трите точки и изкачване нагоре в класирането. Централният нападател Румен Рангелов отбеляза победното попадение в 83-та минута след перфектен пас на плеймейкъра Илия Илиев.
Това е третият успех на червено-черните като гост и общо пети от началото на първенството. Момчетата на ст. треньора Христо Коилов излязоха на терена пределно мотивирани да спечелят. През първото полувреме домакините се опитаха да наложат териториален превес, но защитата на „железничарите" се справи без проблем с няколкото опасни ситуации пред вратата на Цветковски.
Втората част на двубоя мездренци не само изравниха играта, но и взеха инициативата в свои ръце. Така в 83-та минута прецизен пас на капитана Илия Илиев намери централния нападател Румен Рангелов, който стреля безпощадно във вратата на домакините за 1:0.
Домакините се опитаха да върнат попадението в оставащете няколко минути, но стабилната игра на целия отбор на гостите попари надеждите им.
„Локомотив” /Мездра/ игра е състав: Веселин Цветковски, Апексзандър Петров, Камен Каменов, Димитър Димитров, Любослав Петров, Марио Иванов, Николай Михайлов, Илия Илиев (кап.), Валдемар Стоянов, Кирил Кръстев и Румен Рангелов. След почивката влязоха Стелян Иванов, Иван Велчев и Момчил Манчев.
В следващия кръг „Локо” приема на 30 септември отбора на Павликени на собствения стадион.