Във Враца се проведе кръг от държавното първенство на автомоделистите /снимки/

Във Враца се проведе кръг от държавното първенство на автомоделистите /снимки/ На 29 и 30 септември 2018г. на писта „Огнян Филипов“ във Враца се проведе трети кръг на Държавното първенство on road от календара на Българска федерация по автомоделни спортове за 2018 г. В последната официална надпревара за тази година взеха участие състезатели от Пазарджик, Варна, Русе, Летница, Левски, Плевен, София и Враца.
Победителите по класове:

On road electro
Клас 1/10  Electric Touring
Състезателите от СК Кинетик – Русе Кристиян Костадинов и Тодор Томов завоюваха златен и сребърен медал. Представителите на СТМК—Враца Боян и Петър Стаменови заеха шесто и седмо място.
Клас 1/10 Electric Super Stock
Боян Стаменов и Дамян Петров от СТМК –Враца завоюваха сребърен и бронзов медал, а златото Кристиян Костадинов от СК Кинетик – Русе.
Клас 1/10 Electric Stock (деца и начинаещи)
При начинаещи и деца  Александър Вълков и Любомир Цветомиров  от СТМК-Враца завършиха надпреварата на второ и четвърто място, а първи и трети са  Кристиян Костадинов и Теодор Ивайлов от отбора на АМК - гр. Левски. Самуил Кулев остана шести, а дебютанта Никола Костов от СТМК-Враца зае седмо място.
Клас 1/12 Electric
Самуил Кулев от отбора на домакините завоюва второ място, а  злато  Николай Георгиев от Модел Яхт Клуб Пазарджик.

Оn road - nitro
К Л А С  -  1:10  I.C. 200 MM
Дамян Петров, Любомир Цветомиров  и Петър Цветков от   СТМК –Враца завоюваха второ, трето и четвърто място. Другите двама състезатели от СТМК-Враца  Явор Антонов и Петър Цветков –дебютант за отбора, останаха съответно шести и осми. Победител в оспорваната борба стана Тодор  Томов  от СК Кинетик – Русе.
К Л А С - 1:10  I. C. Track 4WD
Състезателите от СТМК-Враца Дамян Петров и Явор Антонов завоюваха златен и сребърен медал.
Наградите на победителите бяха връчени от г-жа Мария Георгиева –Представител на Министерство на младежта и спорта за областите Враца, Монтана и Видин.
Следващо състезание от държавното първенство on road – electric 4 кръг на 13 и 14 октомври 2018 год. в Сливница.
01.10.2018, 15:40 часа