Айтов носи победата на "Монтана" в Гълъбово, червен картон за Ивайло Василев

Айтов носи победата на "Монтана" в Гълъбово, червен картон за Ивайло Василев Владимир Айтов се превърна в герой за "Монтана" при победата с 1:0 като гост на "Ботев" (Гълъбово). Централният защитник, който започна титуляр на мястото на контузения Стефан Цонков, вкара единствения гол в мача в 83-та мин. Тогава Айтов се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле пред Пламен Колев и с удар от близо донесе трите точки на отбора си.
Малко преди това вратарят на монтанци Ивайло Василев бе изгонен с директен червен картон, след като спря с нарушение извън пеналта откъсналият се сам срещу него Иван Винков. От фаула пък резервата Исус Ангелов стреля на сантиметри от вратата.
"Монтана" удари и една греда през второто полувреме. Това стана в 56-та мин., когато Тони Тасев центрира от корнер и Иван Михов с глава изпрати топката в левия дирек. Преди почивката пропуски за домакините направиха Рангел Игнатов (18) и Свилен Щерев (28).

"Ботев" (Гълъбово) – "Монтана" 0:1

"Ботев": Пламен Колев, Бейсим Фикрет, Емилиян Зотев, Иван Винков, Красимир Здравков, Николай Янков-кап., Пламен Коларов(87-Иван Тошев), Рангел Игнатов (68-Милен Митев), Свилен Щерев, Симеон Русев (46-Исус Ангелов), Цветелин Радев.Треньор: Господин Мирчев.
"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов,Димитър Илиев (70-Марин Орлинов), Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Тони Тасев (73-Димитър Георгиев). Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстор: Владимир Айтов (83).

Главен съдия: Георги Николов.
Асистенти: Петър Стойчевски, Николай Попниколов.
Жълти картони: Пламен Коларов, Цветелин Радев (Ботев); Марин Орлинов, Николай Цветков, Владимир Айтов (Монтана).
Червен картон: Ивайло Василев (59-та мин. Монтана).