„Лудогорец“ размаза с 4:1 „Ботев“ в Монтана, Краси Костов спаси врачани от разгром /снимки/

„Лудогорец“ размаза с 4:1 „Ботев“ в Монтана, Краси Костов спаси врачани от разгром /снимки/ „Лудогорец“ разби като гост „Ботев“/Враца/ с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра в Монтана. Първото попадение реализира Джоди Лукоки в десетата минута. В 20-ата минута Клаудио Кешерю вкара втори гол и донесе комфортен аванс на "орлите". Головата фиеста за "орлите" продължи в 39-ата минута с нов гол на Кешерю. Две минути преди края на първата част доминантът в Първа лига вкара четвърто попадение. Кешерю записа хеттрик за 0:4. В 53-ата минута Валери Домовчийски намали на 1:4.
За българския шампион участие не взе Козмин Моци, който изтърпява наказание за натрупани картони. Сред титулярите за врачани се завърна Валери Божинов.
Българският шампион поведе в десетата минута. Вандерсон изведе Лукоки сам срещу вратаря, но бързоногото крило шутира право в стража Костов, който изби. При добавката холандецът опъна мрежата от малък ъгъл - 0:1!
В 20-ата минута "Лудогорец" взе комхфортен аванс. Вандерсон намери прецизно набралия отдясно скорост Лукоки. Той подаде без подготовка към Марселиньо. Бразилецът върна към Кешерю, който прониза Костов - 0:2!
"Орлите" можеха да си решат мача, но след второто попадение Марселиньо пропусна на два пъти сам срещу вратаря само в рамките на две минути.
В 28-ата минута Вандерсон отправи топовен изстрел, но вратарят на врачани реагира светкавично и изби в корнер.
Масираният натиск на "Лудогорец" даде за трети път резултат в 39-ата минута. Кешерю изведе Лукоки отдясно. Крилото върна жеста на своя съотборник, като румънският голаджия заби топката безпощадно в горния ъгъл - 0:3!
В 43-ата минута Кешерю оформи своя хеттрик с удар от въздуха, след асистенция на Лукоки - 0:4!
Втората част стартира с голово положение пред вратата на домакините. Влезлият на почивката Лукаш Саша имаше добра възможност да се разпише, но шутира право в обсега на вратаря на „Ботев“.
В 53-ата минута врачани върнаха едно попадение с първата си смислена атака до този момент. Петър Атанасов центрира към Домовчийски, който забоде кълбото в мрежата с глава - 1:4!
В 63-ата минута Кешерю пропусна да запише чътвърти гол на сметката си. Лукаш Саша се пусна по крилото и върна към своя съотборник. Голмайсторът на "орлите" обаче не успя да засече от няколко метра.
Минута по-късно и Марселиньо се отличи със сериозен пропуск.
В 70-ата минута Густаво Кампаняро реши да не остава по-назад и повтори упражнението. Бразилецът шутира от чиста позиция, но Костов демонстрира класа и изби в корнер.
В 74-ата минута Вандерсон направи пореден пропуск. Този път техниката на бразилеца му изневери и той шутира в аут от чиста позиция, след хубав пас от страна на Натанаел.

„Ботев“ – „Лудогорец" 1:4