Баскетболистките на "Монтана" се върнаха на победния път

Баскетболистките на "Монтана" се върнаха на победния път "Монтана" разгроми със 100:50 отбора на "Академик" (Пловдив) в среща от IV-тия кръг на баскетболното първенство при жените. По този начин възпитаничките на треньора Стефан Михайлов се върнаха на победния път след двете последователни загуби от "Берое" (Стара Загора), едната от тях от турнира на Адриатическата лига.
Срещу новака в групата монтанчанки не срещнаха съпротива. Те дадоха само 7 точки на своя съперник след първите 10 минути, като отбелязаха с 30 т. повече. Шампионките вкараха осем тройки през първото полувреме срещу само една за гостите и се оттеглиха на почивката при резултат 63:21. До края на мача ситуацията на паркета не се промени, въпреки, че домакините понамалиха оборотите. Девическата националка Габриела Ангелова бе най-резултатна за "Монтана" със 17 точки, Христина Иванова завърши мача с 13 т., а Преслава Колева се отличи с 12 т. и 8 борби. За формацията на "Академик" Десислава Хилендарова се отчете с 16 точки.

"Монтана" – "Академик" (Пловдив) 100:55 (37:7, 26:14, 17:12, 20:17)

"Монтана": Виктория Стойчева 9, Радостина Димитрова 9, Дебора Филипова 10, Преслава Колева 12, Христина Иванова 13 (Габриела Ангелова 17, Мария Желязкова 10, Йоана Иванова 8, Симона Николова 5, Надежда Симеонова 3, Симона Стоянова 2, Димана Макариева 2).
"Академик": Надежда Петрова 2, Петя Аргирова 7, Десислава Хилендарова  16, Ангелина Дрянкова 10, Борислава Христова 11 (Златка Кьосева 2, Александра Папазова 2, Лина Димитрова, Мария Георгиева, Стефка Секулова, Александра Комарова).

Съдии: Стефан Ефтимов, Велислав Гатев.

Зала: „Младост:-100 зрители.
03.11.2018, 19:30 часа