"Монтана" дебютира със загуба в турнира на CEV /снимки/

"Монтана" дебютира със загуба в турнира на CEV /снимки/ "Монтана" загуби с 0:3 (-18, -24, -19) от чешкия "Кладно" при дебютното си участие в турнира за купата на CEV. Първата 1/32 финална среща се игра пред около 600 зрители в зала „Младост”, а домакините определено нямаха аргументи да се противопоставят на своя съперник.
Воденият от треньора Даниел Пеев тим показа добро лице единствено във втория гейм, в който поддържаше разлика от три точки почти до края. Монтанчани обаче допуснаха изравняване 23-23, а гостите използваха психологическото си предимство и затвориха гейма на 24. В първата и третата част чехите определено бяха по-добрия отбор на паркета.
30-годишният украинец Виталий Бондар бе най-резултатен за "Монтана" с 11 точки (58 процента в атака), финландският диагонал Анти Пойкела завърши мача с 10 т. Давид Конечни се отличи с 18 точки (1 ас и 3 блокади) за "Кладно", с които стана топ-реализатор на двубоя. Протоколният реванш е следващия вторник, 13 ноември, от 19 часа българско време.

"Монтана" – "Кладно" 0:3 (18:25, 24:25, 19:25)

"Монтана": Иван Латунов 6, Виталий Бондар 11, Анти Пойкела 10, Сергей Андриевский 2, Борис Наков, Мартин Пенев-кап. 1 (Златко Кьосев 8, Иван Дамянов 3, Стефан Чавдаров 2, Валентин Благинов, Кристиян Петров-либеро, Добромир Димитров-либеро). Треньор: Даниел Пеев
"Кладно": Адам Зашичек 7, Милош Вемич 7, Филип Хабр 13, Томаш Хиски-кап. 8, Владимир Соботка 8, Давид Конечни 18 (Милан Моник-либеро). Треньор: Милан Фортуник.

Съдии: Марцин Хербик, Василеиос Василеиадис.

Зала: „Младост”-600 зрители.
07.11.2018, 10:48 часа