"Монтана" с класика срещу "Пирин" в Благоевград

"Монтана" с класика срещу "Пирин" в Благоевград Отборът на "Монтана" записа класическа победа с 3:0 при гостуването си на "Пирин". Головете на стадион „Христо Ботев” в Благоевград вкараха бившите футболисти на „орлетата” Иван Михов и Тони Тасев, а между тях се разписа Николай Цветков-Демона.
Монтанци имаха териториално превъзходство през целия мач. В 29-та мин. Атанас Илиев пропусна от изгодна позиция. Малко след това шут на Тодор Траянов се отби от напречната греда над Ивайло Василев. Вратарят на "Монтана" пък показа класа в 43-та мин., след като спаси удар на излезлия срещу него Цветомир Вачев.
Второто полувреме започна отлично за момчетата на треньора Ферарио Спасов. В 49-та мин. влезлият като резерва Сергей Георгиев центрира в наказателното поле и капитанът на "Монтана" Иван Михов засече с глава в мрежата. Серж асистира и за втория гол, който Николай Цветков-Демона майсторски отбеляза седем минути по-късно. Във втората минута на добавеното време Тони Тасев с левачката оформи класиката в мача.

"Пирин" (Благоевград) – "Монтана" 0:3

"Пирин": Ивайло Яначков, Аспарух Смилков, Емил Петров, Антон Костадинов, Владислав Златинов, Димитър Благов, Евгени Тунтев, Тодор Траянов (85-Росен Кръстев), Цветомир Вачев (57-Веселин Любомиров), Юлиян Попев-кап., Милко Георгиев (66-Петър Христов). Треньор: Петър Златинов.
"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов,Димитър Илиев(80-Владислав Мисяк), Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков(78-Никола Гавов), Тони Тасев. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 0:1 Иван Михов (59), 0:2 Николай Цветков (56), 0:3 Тони Тасев (90+2).

Главен съдия: Димо Димов.
Асистенти: Васил Шавов, Мурад Шабан Вели.

Жълти картони: Емил Петров, Антон Костадинов, Милко Георгиев, Росен Кръстев(Пирин); Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Сергей Георгиев (Монтана).

Стадион: „Христо Ботев”-400 зрители.
10.11.2018, 20:55 часа