Баскетболистките на "Монтана" с очакван успех над "Септември"

Баскетболистките на "Монтана" с очакван успех над "Септември" Баскетболистките на "Монтана" победиха със 74:54 като гости "Септември" в среща от V-тия кръг на първенството на „А” група играна в столичната зала „Триадица”. Воденият от треньора Стефан Михайлов тим дръпна с 8 точки още след първата част, а на полувремето преднината им вече бе двуцифрена. Домакините успяха да спечелят последната четвърт, когато всички опитни състезателки на съперника вече бяха ма пейката.
Дебора Филипова вкара 20 точки за "Монтана", капитанката на отбора Димана Георгиева добави 15 т. за четвъртия успех на гостите от началото на сезона.
За "Септември" Илияна Георгиева се отличи с дабъл-дабъл - 15 точки и 11 борби. В следващия кръг, на 1 декември, "Монтана" приема "Славия".

"Септември" – "Монтана" 54:74 (13:21, 11:18, 10:24, 20:11)

"Септември": Валентина Веселинова 3, Гергана Козарева 2, Михаела Петрова 7, Никол Николова, Илияна Георгиева 15 (Ивона Илиева 7, Александра Мандур 7, Борислав Денчева 5, Виолета Григорова 2, Йоана Денчева 2, Християна Николова 2, Мина Василева 2).
"Монтана": Виктория Стойчева 5, Дебора Филипова 20, Димана Макариева 15, Мария Желязкова 2, Преслава Колева 4 (Радостина Димитрова 13, Габриела Ангелова 7, Йона Иванова 6, Надежда Симеонова 2, Валентина Горанова).

Съдии: Драга Мишева, Божидар Йорданов.

Зала: „Триадица”-70 зрители.
10.11.2018, 21:16 часа