"Ел Класико" не излъчи победител и остави "Бойчиновци" на върха в Монтанско /снимки/

"Ел Класико" не излъчи победител и остави "Бойчиновци" на върха в Монтанско /снимки/ Най-очакваната среща в първенството на монтанската IV-та дивизия "Вихър" (Николово) – "Пъстрина" завърши с боево реми. На замръзналия терен с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста” в Монтана и при температура минус 5 градуса двата отбора направиха зрелищен мач, последният съдийски сигнал на който дойде при резултат 2:2. От равенството най-доволен е тимът на "Бойчиновци", който ще зимува като есенен първенец в класирането.
Символичните домакините започнаха по-активно двубоя и в 21-та мин. Евелин Петков-Ечи с удар от границата на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на Петко Петков-Перуци. Четири минути по-късно вихърци удвоиха аванса си, след като Боби Симеонов засече във вратата центриране от ляво. Футболистите на "Пъстрина" не се предадоха и в 41-та мин. Петков игра с ръка в наказателното поле, главният съдия Емилиян Тодоров-Ембата не се подвоуми и отсъди дузпа, но вратарят Даниел Първанов хвана удара от бялата точка на Александър Димитров.
След почивката гостите продължиха да тормозят защитата на "Вихър" и в 58-та мин. Денис Стоянов с шут от 30 метра изненада Първанов и намали. Последваха пропуски и пред двете врати, но резултатът остана непроменен до края на редовното време. Във втората минута на 4-минутното продължение обаче Александър Димитров изкупи вината си за изпортената дузпа, след като се оказа на точното място при едно меле пред вратата на вихърци и изпрати топката в мрежата за крайното 2:2.

"Вихър" (Николово) – "Пъстрина" 2:2

"Вихър": Даниел Първанов, Емилиян Ивов, Светлин Томов, Мартин Симеонов, Стелиян Николов, Евелин Петков, Бисер Ефремов, Боби Симеонов, Филип Илиев, Денислав Езекиев, Кристиян Методиев-кап. (Борислав Борисов, Антон Ценков, Станислав Ефремов, Милен Заков, Николай Христов, Мартин Лазаров, Мирослав Въглярски).
"Пъстрина": Петко Петков-кап., Христо Христов, Тодор Костов, Тони Тодоров, Борислав Михайлов, Иван Иванов, Любомир Тодоров, Галин Славчев, Мартин Истатков, Деян Петров, Александър Димитров (Георги Райчев, Андрей Николов, Денис Стоянов).

Голмайстори: 1:0 Евелин Петков (21), 2:0 Боби Симеонов (25), 2:1 Денис Стоянов(51), 2:2 Александър Димитров (90+2).

Главен съдия: Емилиян Тодоров.
Асистенти: Веселин Найденов, Тодор Валериев.

На осветление на терена с изкуствена настилка в СК „Огоста”-50 зрители.
01.12.2018, 19:38 часа