Радостина Димитрова изригна с трийпъл-дабъл при победата на "Монтана" над "Славия"

Радостина Димитрова изригна с трийпъл-дабъл при победата на "Монтана" над "Славия" Баскетболистките на "Монтана" победиха "Славия" с 95:85 в среща от VI-тия кръг на първенството на елитната „А” група при жените играна пред стотина зрители в зала „Младост” в Монтана. Старши треньорът на домакините Стефан Михайлов започна мача с основната си петица, а в хода му влязоха младите Дебора Филипова, Габриела Ангелова, Йоана Иванова и Преслава Колева.
Монтанчанки спечелиха първата и третата част, столичанки взеха втората и четвъртата. Мария Желязкова се включи активно от пейката, отбеляза 22 точки, с които стана най-резултатна за "Монтана". Над всички в състава на домакините бе друга националка Радостина Димитрова, която завърши с трийпъл-дабъл – 16 точки, 11 борби и 10 асистенции.
За "Славия" Вероника Джикова отбеляза 25 т., с които стана топ-реализатор на двубоя.
В следващия кръг, на 7 декември, петък, "Монтана" гостува на НСА.

"Монтана" – "Славия" 95:85 (36:23, 20:23, 18:14, 21:25)

"Монтана": Виктория Стойчева 7, Радостина Димитрова 16, Цветомира Шаренкапова 12, Димана Макариева 17, Христина Иванова 16 (Мария Желязкова 22, Дебора Филипова 3, Габриела Ангелова 2, Преслава Колева, Йоана Иванова).
"Славия": Вероника Джикова 25, Клаудия Пенкова 16, Естер Мичева 14, Ивана Николова 19, Мартина Николова 9 (Десислава Кантарджиева 2, Симона Миленова, Мартина Николова).
Съдии: Николай Гайтанджиев, Моника Вичева.

Зала: „Младост”-100 зрители.
02.12.2018, 12:39 часа