"Монтана" загуби гостуването си на "Нефтохимик"

"Монтана" загуби гостуването си на "Нефтохимик" "Монтана" загуби с 0:3 (-21, -23, -18) като гост на "Нефтохимик" (Бургас) в последна среща от VIII-тия кръг на първенството на волейболната Суперлига при мъжете. Това бе второ поражение за възпитаниците на треньора Даниел Пеев от този отбор, след като преди началото на сезона отстъпи и в двубоя за Суперкупата. Заради вирусно заболяване основният посрещач на гостите Леон Тончев не взе участие в мача. В следващия кръг монтанчани приемат "Марек Юнион-Ивкони" (Дупница). Мачът е на 12 декември, сряда, от 18 часа.
След равностойно начало домакините бързо взеха инициативата, направиха силна серия и поведоха убедително с 23-16. Пеев предприе смяна като на мястото на Сергей Андриевский влезе привлеченият преди десетина дни от "Добруджа" (Добрич) разпределител Демир Димитров. Това бе добър ход, но бургазлии в крайна сметка затвориха гейма на 21. Следващият бе по-оспорван, гостите дори поведоха в резултата, но не успяха да запазят преднината си. В третата част монтанчани не успяха да се противопоставят и логично отстъпиха.
Украинският диагонал Виталий Бондар бе най-резултатен за "Монтана" с 14 точки, с една по-малко от него завърши Златко Кьосев. За "Нефтохимик" Дмитрий Яковлев се отличи с 22 т. (3 аса, 3 блокади), Георги Петров добави 10 точки за домакините.

"Нефтохимик" (Бургас) – "Монтана" 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)

"Нефтохимик": Савелий Поздняков7, Теодор Тодоров1, Николай Къртев7, Любомир Агонцев,Дмитрий Яковлев 22, Георги Петров10 (Александър Симеонов 4, Илия Пенков 3, Теодор Салпаров-либеро).Треньор: Найден Найденов.
"Монтана": Мартин Пенев2, Златко Кьосев13, Иван Латунов4, Виталий Бондар14, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 2(Иван Дамянов 8, Демир Димитров 2, Валентин Благинов, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Борислав Йорданов, Александър Виналиев.

Зала: „Младост”-250 зрители.
09.12.2018, 18:13 часа