Преобразен "Монтана" отнесе с 3:0 "Марек"

Преобразен "Монтана" отнесе с 3:0 "Марек" В най-добрия си мач от началото на сезона отборът на "Монтана" прегази с 3:0 (25:22, 25:13, 26:24) "Марек Юнион Ивкони" пред 400 зрители в зала „Младост”. За домакините повторен дебют направи младежкият национал Аспарух Аспарухов, който си тръгна от раздирания от финансови проблеми полски елитен "Сточния" (Шчечин) и прие офертата на монтанския тим. С неговия екип през сезон 2017-2018 18-годишният посрещач спечели сребърните медали от първенството и Купата на България и стигна до ¼ финал в третия по сила турнир в Европа „Чалъндж къп”.
Домакините започнаха със самочувствие и въпреки някои колебания затвориха първия гейм на 22. Във втория момчетата на треньора Даниел Пеев бяха безкомпромисни, играха с настроение и всичко, което опитахме им се получи. В третата част гостите намалиха грешките и след силна серия бяха на път да я спечелят. При резултат 17-21 обаче монтанчани показаха изключителен характер, не се предадоха и обратът бе на лице 26-24 и чиста победа с 3:0.
Златко Кьосев се отличи със 17 точки (2 блокади) за победителите. При повторния си дебют за "Монтана" Аспарух Аспарухов бе полезен с 16 точки (1 ас, 1 блокада). С такъв точков актив мача завърши и Виталий Бондар (3 аса).
За гостите от Дупница Ивес Мутабази се отчета с 12 точки (1 ас, 1 блокада).  С успеха си отборът на "Монтана" запази шестото място във временното класиране с 13 точки от 5 победи и 4 загуби и 17-16 геймова разлика.
В следващия кръг (15 декември) единственият представител на Северозапада гостува в Русе на "Дунав".

"Монтана" – "Марек" 3:0 (25:22, 25:13, 26:24)

"Монтана": Иван Латунов 4, Виталий Бондар 16, Златко Кьосев 17, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 4, Аспарух Аспарухов 16 (Денимир Димитров, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
"Марек": Стефан Георгиев 1, Павел Дучков 5, Ивес Мутабази 12, Малиба Катбат 6, Светослав Иванов 5, Борислав Апостолов 6 (Цветелин Цветанов 5, Станислав Величков, Стоян Асенов, Георги Михайлов-либеро).Треньор:Виктор Карагьозов.

Съдии: Илиян Георгиев, Любомир Сираков.

Зала: „Младост”-400 зрители.
13.12.2018, 09:21 часа