19-годишен талант от Берковица с успешен дебют при мъжете за СК по биатлон

19-годишен талант от Берковица с успешен дебют при мъжете за СК по биатлон Кристиян Стоянов показа отлична стрелба в дебюта си за националния отбор на България в кръг от Световната купа по биатлон.
В словенския зимен център Поклюка талантливият състезател от школата на "Ком" (Берковица) бе безпогрешен от положение прав и пропусна само една мишена от положение легнал. Това му отреди 4-то място в общото класиране при стрелбата и то в съперничество със светила като Мартен Фуркад , Юлиян Еберхард, Симон Едер, Тарей Бьо, Симон Шемп и Йоханес Бьо. Кристиян Стоянов стартира под номер 102 и финишира на 97 място от 110 завършили състезатели в спринта на 10 км.
На 13 декември 19-годишният берковчанин ще участва в кръг от IBM WORD CUP в Риднау (Италия).
13.12.2018, 10:52 часа