Слабаците от "Локомотив" разнебитиха "Ботев" /Враца/ насред Пловдив /снимки/

Слабаците от "Локомотив" разнебитиха "Ботев" /Враца/ насред Пловдив /снимки/ „Локомотив“ (Пловдив) излезе от кризата с як бой над слабаците от „Ботев“ (Враца). "Смърфовете" взеха домакинството си на "Лаута" с впечатляващото 4:0, като това бе първи успех за тях от 6 срещи насам. Гостите пък изиграха сносно първо полувреме, докато през втората част не знаеха къде се намират и закономерно бяха разбити.
Иначе срещата, която бе от 20-ия кръг на първенството, започна доста равностойно.
Първата ситуация бе пред вратата на гостите от Враца, като Карагерен стреля, но Костов спаси.
"Зелените" отговориха с изстрел на Генов, който обаче бе избит от Луков встрани.
Последното по-сериозно положение за първата част дойде в заключителните секунди, като отново Карагерен стреля, но Костов се намеси чудесно и спаси вратата си от гол.
През втората част домакините станаха по-решителни и в рамките на 6 минути решиха срещата. Първо в 62-ата Карагерен отбеляза страхотно след асистенция на Димитър Илиев, а след това самият голмайстор подаде към Посинкович, който отбеляза от около 15 метра за 2:0.
"Смърфовете" продължиха да играят по-добре и след двете попадения, като в 81-ата минута Посинкович отбеляза нов гол, правейки класическото 3:0.
Гостите опитаха да върнат поне едно попадение, като в 83-ата минута Валери Божинов навлезе добре в наказателното поле и стреля, но шутът му бе спасен от Луков.
Това обаче не бе всичко в срещата, като в добавеното време Ожболт направи резултата 4:0. Той бе точен при добавка, след като Костов спаси удар на Елитон.
Така „Локомотив“ изпревари днешния си съперник на 8-ото място, като "смърфовете" имат съответно 25 точки срещу 24 за „Ботев“ (Враца). Това бе последната среща на двата тима за тази година.
15.12.2018, 17:02 часа