"Монтана" записа шеста поредна победа в Адриатическата лига

"Монтана" записа шеста поредна победа в Адриатическата лига В отложена среща от XII-тия кръг на Адриатическата лига отборът на "Монтана" измъкна изключително трудна, но ценна победа със 75:69 при гостуването си на РМУ Банивичи. Двубоят трябваше да се играе на 23 януари, но тогава три състезателки на българския шампион Димана Макариева, Олга Добровина и Манюел Тейлър се разболяха от грип и от ръководството на Лигата я пренасрочиха за 10 февруари.
Мачът започна отлично за възпитаничките на треньора Стефан Михайлов, които дръпнаха с разлика 20:12. Домакините обаче направиха силна серия и след първата част изоставаха само с 3 точки. С тройка, неуспешна атака за "Монтана" и последвал кош със сирената тимът от Босна и Херцеговина се оттегли на почивката с 9 точки аванс – 43:34. Преднината на Бановичи стана двуцифрена още в началото на третата част, но монтанчанки коригираха мерника си от далечно разстояние и преди решителната последна четвърт резултатът бе равен 58:58. Заключителните десет минути преминаха под тоталната доминация на гостите, които записаха шестата си поредна победа и общо осма в кампанията.
В основата на успеха бяха стрелбата от линията на тройката и борбата под двата коша, въпреки отсъствието на високите Тейлър Манюъл и Преслава Колева. С 21 точки Христина Иванова стана топ-реализатор на срещата. Цветомира Шаренкапова отбеляза 15 т. за "Монтана". За домакините Мая Шчекич се отчете с 16 т.

РМУ Бановичи – "Монтана" 69:75 (21:24, 22:10, 15:24, 11:17)

РМУ Бановичи: Данира Мушич 14, Мая Шчекич 16, Дженита Иканович 2, Николина Зубац 12, Латинка Душанович 3 (Емина Демирович 12, Маида Рахманович-Лачич 10, Наида Глотич). Треньор: Горан Петрович.
"Монтана": Виктория Стойчева 11, Цветомира Шаранкапова 15, Габриела Костова 10, Димана Макариева 4, Христина Иванова 21 (Радостина Димитрова 8, Олга Дубровина 3, Мария Желязкова 3). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Стефан Чалич, Мирислав Йовичич.

Зала: „Бановичи”-200 зрители.
11.02.2019, 13:18 часа