"Монтана" разгроми с 42 точки като гост "Септември" за Купата

"Монтана" разгроми с 42 точки като гост "Септември" за Купата Баскетболистките на "Монтана" разгромиха с 85:43 като гости столичния "Септември" в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България и на практика обезсмислиха реванша на 26 февруари в зала „Младост”. Веднага след края на двубоя възпитаничките на треньора Стефан Михайлова заминаха за Подгорица, където в четвъртък излизат срещу местния "Будучност" в решителен мач от турнира на Адриатическата лига.
В столичнатазала „Триадица“ настоящият носител на трофея започна ударно 27-0, като секунди преди края на първата част Ивона Илиева вкара един наказателен удар и софиянки не останаха капо. Въпреки, че след това за гостите игра предимно младата смяна те продължиха да мачкат и се оттеглиха на почивка при резултат 50-10. Чак като понамалиха малко темпото домакините се възползваха и спечелиха последната четвърт с 21:16.
С 25 точки Дебора Филипова най-резултатна за "Монтана" и изобщо в срещата. От младите Преслава Колева вкара 17 точки, Габриела Костова добави 10 т. Йоанна Иванова пък се отличи с дабъл-дабъл 10 точки и 14 борби. За "Септември"  по 10 точки отбелязаха Ивона Илиева и Михаела Петрова.

"Септември" – "Монтана" 43:85 (1:27, 9:23, 12:19, 21:16)

"Септември": Константина Кокагиани 6, Борислава Денчева 4, Валентина Веселинова 2, Мина Василева 1, Ивона Илиева 10 (Михаела Петрова 10, Кристина Захариева 4, Йоана Денчева 4, Християна Николова 2, Гергана Козарева, Виолета Григорова).
"Монтана": Виктория Стойчева, Радостина Димитрова 3, Габриела Костова 10, Мария Желязкова 8, Христина Иванова 6 (Дебора Филипова 25, Преслава Колева 17, Йоана Иванова 10, Валентина Горанова 2, Надежда Симеонова 2, Цветомира Шаренкапова 2).

Съдии: Драга Мишева, Зоя Станоева, Моника Вичева.

Зала: „Триадица”-55 зрители.
20.02.2019, 10:08 часа