"Монтана" почна с пестелива победа пролетния дял от първенството /снимки/

"Монтана" почна с пестелива победа пролетния дял от първенството /снимки/ Отборът на "Монтана" стартира с минимална победа в пролетния дял от първенството на Втора лига. Пред стотина зрители на стадион „Огоста” монтанци се наложиха с 1:0 над "Черноморец" (Балчик). Почти цялата среща премина пред вратата на Християн Христов, но единствен Димитър Илиев успя да намери път към мрежата. От своя страна гостите, които действаха на границата на твърдата игра, се бяха барикадирали в собствената си половина и рядко минаваха центъра.
Веднага след началния съдийски сигнал домакините се хвърлиха в атака и още в третата минута страховит шут на Йордан Йорданов срещна гредата. Малко след това Николай Цветков-Демона от воле изпрати топката в аут, а след него пропуск направи и Мирослав Антонов-Чилика. Логичното в мача се случи в 42-та мин. Тогава един от най-активните в състава на "Монтана" Тони Тасев центрира в наказателното поле, там Иван Михов отклони с глава към Антонов, той пусна към Йорданов, който без забавяне стреля към вратата, топката се отби от тялото на защитник и попада у Димитър Илиев и той я изпрати неспасяемо под гредата.
През второто полувреме картината не се промени съществено – монтанци атакуваха, „моряците” се бранеха. В 53-та мин. Илиев можеше да вкара втори гол, след като засече с глава центриране от корнер на Тасев, но вратарят на "Черноморец" спаси. 30-секунди по-късно Миро Антонов овладя топката в наказателното поле обърна се и я насочи към вратата, но тя премина на сантиметри покрай лявата греда. В 58-та мин. Чилика предприе мощна атака от дясно, преодоля стража на "Черноморец" и върна топката към Цветков, но ударът на Демона срещна тялото на защитник и излезе в корнер. В 82-та мин. бомбен шут на направилия отличен мач за "Монтана" Йордан Йорданов облиза дясната греда. Във втората минута на добавеното време Тасев напредна и комбинира с Даниел Георгиев, но ударът на опитния защитник премина над вратата.

"Монтана" – "Черноморец" (Балчик) 1:0

"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Борислав Дамянов (46-Владислав Мисяк), Йордан Йорданов, Мирослав Антонов (84-Румен Трифонов), Николай Цветков (90-Никола Гавов), Тони Тасев. Треньор: Ферарио Спасов.
"Черноморец": Християн Христов, Валери Христов, Алберто Луго-кап., Даниел Граматиков, Мирослав Начев, Николай Иванов (87-Георги Георгиев), Цветан Илиев, Юнуз Юнуз (82-Румен Касабов), Валентин Йосков, Виктор Митев (71-Янаки Смирнов), Дони Дончев. Треньор: Георги Иванов.

Голмайстор: Димитър Илиев (42).

Главен съдия: Георги Николов.
Асистенти: Владимир Велев, Георги Великов.

Жълти картони: Николай Цветков (Монтана); Християн Христов, Мирослав Начев, Цветан Илиев, Валентин Йосков, Виктор Митев (Черноморец)

Стадион: „Огоста”-100 зрители.