"Кариана" и "Литекс" повториха резултата от есента и не се победиха /снимки/

"Кариана" и "Литекс" повториха резултата от есента и не се победиха /снимки/ Отборите на "Кариана" и "Литекс" не се победиха завършвайки наравно 1:1 в среща от ХХ кръг на първенството на Втора лига. При същия резултат завърши и двубоят в Ловеч през есента, тогава Ангел Бастунов откри за гостите, а капитанът на „оранжевите” Пламен Николов изравни в добавеното време. Сред стотината зрители на стадиона в село Ерден днес бе и старши треньорът на "Монтана" Ферарио Спасов, който изгледа мача в компанията на своя помощник Светлан Кондев и собственикът на карианци Милан Йосифов.
Първото полувреме бе равностойно без опасни ситуации и пред двете врати. В 8-та мин. шут на Цветомир Тодоров бе спасен от вратаря на гостите Петър Петров. Две по-късно самостоятелен пробив на Иван Митрев завърши с изстрел над вратата. В самия край на първото полувреме пък диагонален шут на Ангел Бастунов премина покрай лявата греда.
След почивката гостите тръгнаха по-смело в атака и в 54-та мин. влезлият като резерва Добромир Бонев центрира в пеналта, но Георги Мирянов би над напречната греда. Още при следващата си атака обаче "Литекс" поведе в резултата. Томислав Йорданов си спря топката на гърди обърна се и я изпрати неспасяемо в левия ъгъл за 0:1. В 74-та мин. Николай Дичев засече центриране от корнер на Евгени Игнатов, но ударът му бе неточен. Шест минути по-късно обаче централният защитник на "Кариана" се разписа от дузпа отсъдена за нарушение на Денислав Мицаков срещу Игнатов. В 87-та мин. Бонев можеше да донесе победата на гостите, но от близо стреля покрай дясната греда.

"Кариана" (Ерден) – "Литекс" (Ловеч) 1:1

"Кариана": Павел Станев, Ангел Цолов (75-Георги Илиев), Цветко Иванов, Стоян Предев, Николай Дичев,Николай Николов, Ивелин Илиев (56-Евгени Игнатов), Владимир Мичев, Димитър Георгиев, Цветомир Тодоров, Ангел Бастунов (59-Лионел Матадос). Треньор: Веселин Великов.
"Литекс": Петър Петров, Денислав Мицаков, Патко Ганев, Пламен Николов-кап., Никола Борисов, Георги Мирянов, Илиян Капитанов, Николай Янков (46-Добромир Бонев), Иван Митрев, Иван Иванов (89-Радослав Живков), Тонислав Йорданов. Треньор: Живко Желев.

Голмайстори: 0:1 Томислав Йорданов (55), 1:1 Николай Дичев (80-дузпа).

Главен съдия: Стефан Павлов.
Асистенти: Стефан Делчев, Васил Шавов.

Жълти картони: Ангел Цолов, Николай Дичев (Кариана); Никола Борисов, Илиян  Капитанов (Литекс).
Стадион: „Кариана”-100 зрители.