„Първа Атомна“ загуби с 1:3 гостуването си на „Севлиево“

„Първа Атомна“ загуби с 1:3 гостуването си на „Севлиево“ „Първа Атомна“ претърпя поражение с 3:1 при гостуването си на „Севлиево“ /Севлиево/ в среща от XIX-тия кръг на Северозападната Трета лига. Срещата започна отлично за гостите, които първи стигнаха до голово положение.
В десетата минута капитанът Николай Ганчев изпълни хубав пряк свободен удар, който затрудни стража на домакините максимално, но все пак той изби коженото кълбо в корнер. Добрата игра на състава от Козлодуй даде резултат и Ганчев успя да преодолее вратарят на Севлиево, след втори отлично изпълнен пряк свободен удар. До края на първата част домакините заиграха малко по-агресивно и опитаха почти веднага да изравнят резултата, но техните атаки бяха отлично спирани от защитата на гостите, като веднъж и късметът беше на тяхна страна, след като топката срещна гредата.
Второто полувреме на мача започна по най-лошия начин за гостите, които допуснаха изравняване на резултата още в 48 минута. При опит за центриране на домакините, топката отново срещна гредата, но се отклони към техен играч, които върна коженото кълбо към свой съотборник, който на празна врата не сбърка за 1:1. Гостите можеше веднага да излязат отново напред в резултата, но ударът на Александър Славейков премина на сантиметри от целта. В ответната атака съставът на „Севлиево“ стигна до пълен обрат в срещата, след като Радослав Байчев останал сам срещу стража на „Първа Атомна“ не сбърка и отбеляза за 2:1. В 75 минута резултатът стана 3:1 след отлична контра атака на домакините, които се възползваха от разредената защита на противника. До края на срещата те се отчетоха с още един удар в гредата, докато гостите можеше да намалят резултата, но късметът им изневери в завършващия удар.
След този мач съставът на „Първа Атомна“ запази своята 11 позиция във временното класиране на Северозападната Трета лига с актив от 23 точки, като изостава на шест точки от шестото място, на което се намира отборът на „Академик“/Свищов/.

Ето и как завършиха всички двубой от XIX кръг на първенството и временното класиране:
„Павликени“ (Павликени) – „Левски 2007“ (Левски) – 3:1
„Ботев“ (Луковит) – „Трявна“ (Трявна) – 1:1
„Партизан“ (Червен бряг) – „Академик“ (Свищов) – 4:0
„Локомотив 1927“ (Дряново) – „Янтра“ (Габрово) – 1:2
„Спартак“ (Плевен) – ОФК „Локомотив“ (Мездра) – 5:1
„Янтра“ (Полски Тръмбеш) – „Бдин 1923“ (Видин) – 2:0
„Ком“ (Берковица) – „Вихър“ (Славяново) – 1:0