"Монтана" тръгна със загуба в ¼ финалните плейофи

"Монтана" тръгна със загуба в ¼ финалните плейофи "Монтана" загуби с 2:3 от "Добруджа" в първа ¼ финална плейофна среща от волейболната Суперлига. Възпитаниците на треньора Даниел Пеев, се радваха на мощна подкрепа от трибуните в препълнената зала „Добротица”, на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка бяха принудени да отстъпят.
Двубоят започна равностойно, а монтанчани затвориха първия гейм след 7 геймбола. В следващите три победителят ставаше ясен от рано. В тайбрека мачът тръна точка за точка до 7:7, но последва силна серия на домакините, които стигнаха до успех с 15:11 и поведоха с 1-0 в серията.
Останалите срещи завършиха при следните резултати: ЦСКА - "Пирин" (Разлог) 3:0 (25:22, 31:29, 25:20), "Нефтохимик" (Бургас) - "Левски" (София) 3:0 (26:24, 25:20, 25:21), "Хебър" (Пазарджик) - "Дунав" (Русе) 3:0 (25:19, 25:21, 25:21). По регламент се играе до две победи от три мача, вторите мачове са в събота.
21.03.2019, 12:47 часа