"Монтана" отново загуби от "Добруджа" и приключи участието си в плейофите /снимки/

"Монтана" отново загуби от "Добруджа" и приключи участието си в плейофите /снимки/ Отборът на "Монтана" загуби и втората си среща с "Добруджа" от ¼ финалните плейофи за титлата във волейболната Суперлига.Пред 800 зрители в зала „Младост” воденият от треньора Даниел Пеев северозападен тим бе надигран с 0:3 (25:27, 18:25, 20:25). Така след историческите сребърни медали от предишния шампионат, сега монтанчани приключват сезона на пето място. Гостите пък спечелиха серията с 2-0 и продължават на ½ финала, където ги чака лидера от редовния сезон "Хебър" (Пазарджик).
Подкрепян от мощна агитка отборът на "Добруджа" бе на ниво и през трите гейма. В първия волейболистите на "Монтана" бяха на път да сътворят чудо, след като изоставаха с 9 точки – 11-20, но успяха да изравнят 24-24. И когато всички в залата очакваха да спечелят гейма, те подариха точка от сервис, а гейма завърши с ас. Останалите две части се доиграваха, като домакините само на моменти загатваха за класа. Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за "Монтана" с 13 точки. Най-постоянният през сезона Иван Латунов се отличи 11 точки (5 аса, 1 блок). За победителите Велизар Чернокожев бе най-полезен с 14 т.

"Монтана" – "Добруджа" 0:3 (25:27, 18:25, 20:25)

"Монтана": Иван Латунов 11, Златко Кьосев 5, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 6, Тодор Вълчев 6, Аспарух Аспарухов 13(Леон Тончев 1, Борис Наков 1, Денимир Димитров 1, Иван Дамянов 1, Мартин Пенев, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
"Добруджа": Денис Чавдаров 11, Дейвид Ковач 4, Игор Антонюк 13, Александър Кордев 12, Александър Мжелский, Велизар Чернокожев 14 (Галин Николов 2, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Пламен Христов.

Съдии: Симеон Иванов, Константин Йовчев.

Зала: „Младост”-800 зрители.
23.03.2019, 22:10 часа