„Трявна“ подчини с 3:1 „Първа Атомна“

„Трявна“ подчини с 3:1 „Първа Атомна“ „Първа Атомна“/Козлодуй/ загуби гостуването си на „Трявна“/Трявна/ с 3:1 в среща от XXIII кръг на Северозападната Трета лига.
Двата тима изиграха един хубав, динамичен и изпълнен с положения и пред двете врати двубой, като гостите може да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна. Двата отбора си размениха по една опасност още в първите минути на срещата. Най-напред домакините можеха да открият резултата след изпълнение на пряк свободен удар, който беше отразен от стража на гостите. Момчетата на Валери Цветанов реагираха мигновено и отговориха с опасен удар на централния защитник Ивайло Маринов, които стреля от дистанция, но вратарят на „Трявна“ успя да избие в корнер.
До края на първата съставът на „Първа Атомна“ беше по-дейният отбор на терена и създаваше повече опасности за гол, но в крайна сметка те инкасираха две попадения, след колективна грешка в 37 и 44 минута на първата част.
Второто полувреме започна отново с натиск на гостите, който този път даде резултат и след страхотен удар от далечна дистанция на Людмил Николов те намалиха на 2:1. След попадението домакините се затвориха и предимно изритваха топката  и накъсваха играта. До края на срещата гостите можеше да стигнат поне до точката, но нямаха късмет в завършващия удар и в добавеното време инкасираха трето попадение за крайното 3:1.
След тази загуба съставът на „Първа Атомна“ се смъкна с една позиция в таблицата и отново заема 11 място с актив от 29 точки.
Ето и всички резултати в срещите от XXIII кръг на шампионата и временното класиране:
„Левски 2007“ /Левски/ – „Академик“ /Свищов/ – 3:1
„Севлиево“ /Севлиево/ – „Янтра“ /Габрово/ – 1:0
„Павликени“ /Павликени/ – ОФК „Локомотив“ /Мездра/ – 4:0
„Ботев“ /Луковит/ – „Бдин 1923“ /Видин/ – 2:1
„Партизан“ /Червен бряг/ – „Вихър“ /Славяново/ – 3:2
„Локомотив 1927“ /Дрянов/ – „Ком“ /Берковица/ – 3:0
„Спартак“ /Плевен/ – „Янтра“ /Полски Тръмбеш/ – 5:0