Безидейна и слаба "Монтана" загуби с 0:2 дербито с "Арда"

Безидейна и слаба "Монтана" загуби с 0:2 дербито с "Арда" "Монтана" отстъпи с 0:2 при гостуването си на "Арда" в дербито на XXIV-тия кръг от първенството на Втора професионална лига. Въпреки загубата, която е трета за монтанци от последните четири мача, отборът запазва второто си място във временното класиране.
Не резултатът, а играта на стадион „Арена Арда” на воденият от треньора Стефан Генов тим обаче е притеснителна. За 90 минути гостите не ритнаха нито веднъж в очертанията на противниковата врата, в защита пък действаха сякаш за първи път се виждат.
Първото полувреме бе слабо. Домакините владееха по-често топката, но чак в 38-та мин. създадоха първата си чиста ситуация за гол. Тогава Румен Сандев засече с глава центриране от корнер, но вратарят Ивайло Василев се хвърли и закова топката пред голлинията.
Три минути след почивката Галин Ташев извърши ненужно нарушение срещу Венци Христов в наказателното поле и потърпевшият вкара отсъдената дузпа. Шест минути по-късно отново след атака от дясно Деян Лозев намери в пеналта непокрит Иван Коконов и той с прецизен удар в долния ляв ъгъл удвои преднината на "Арда". До края на мача домакините изпусхана да направят победата си класическа, а главният съдия Радослав Гидженов раздаваше картони на поразия.

"Арда" (Кърджали) – "Монтана" 2:0

"Арда": Иван Караджов, Деян Лозев, Румен Сандев, Пламен Крумов-кап., Атанас Кръстев, Венцислав Бенгюзов (85-Вълчан Чанев), Ивайло Найденов, Димитър Законов, Венцислав Христов (79-Ахмед Осман), Веселин Марчев, Иван Коконов. Треньор: Стамен Белчев.
"Монтана": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Борислав Стойчев, Димитър Илиев,Борислав Дамянов(46- Николай Цветков), Йордан Йорданов(73-Владимир Айтов), Атанас Илиев(66-Мирослав Антонов), Тони Тасев,Сергей Георгиев. Треньор: Стефан Генов.

Голмайстори:1:0 Венцислав Христов (49-дузпа), 2:0 Иван Коконов (55).

Главен съдия: Радослав Гидженов.
Асистенти: Николай Чакъров, Светослав Енчев.

Жълти картони: Димитър Законов, Венцислав Бенгюзов, Румен Сандев, Ахмед Осман, Пламен Крумов (Арда); Борислав Дамянов, Атанас Илиев, Димитър Илиев, Владимир Айтов, Даниел Георгиев, Иван Михов (Монтана).

Стадион: „Арена Арда”-3000 зрители.