Автомоделисти от цялата страна караха в първия кръг от шампионата във Враца /снимки/

Автомоделисти от цялата страна караха в първия кръг от шампионата във Враца /снимки/ В събота и неделя на писта ,,Огнян Филипов" във Враца се проведе първи кръг от Държавния шампионат по автомоделизъм за електро и двигатели с вътрешно горене на Българска федерация по автомоделни спортове. Състезанието бе част от програмата на "Ботеви Дни 2019" на Община Враца.
В надпреварата за наградите на Община Враца, взеха участие състезатели с 46 модела от Пазарджик, Русе, София, Варна, Враца, Левски и Козлодуй. Състезанието стартира в 9.00 ч. при отлично подготвена писта и организация, осигурени от домакините - СТМК Враца.
СТМК Враца взе участие в турнира с десет състезателя – Александър Вълков, Мартин Лъчезаров, Ивайло Шопов, Любомир Цветомиров, Никола Костов, Самуил Кулев, Петър Цветков, Петър и Боян Стаменови, Георги Шиклев, Явор Антонов и Дамян Петров.
Победителите по класове:
Клас 1/10  Electric Touring
Състезателите от СК Кинетик Русе -  Кристиян Костадинов и Тодор Томов завоюваха съответно купите за първо и второ място. Представителите на СТМК-Враца Боян  Стаменови и Никола Костов заеха трето и четвърто място.
Клас 1/10 Electric Super Stock
Победител отнво стана Кристиян Костадинов от СК Кинетик Русе пред Мирослав Русев от АМК гр. Левски. Дамян Петров от СТМК –Враца завоюва бронзов медал.
Клас 1/10 Electric Stock (деца и начинаещи)
Любомир Цветомиров, Александър Вълков и Самуил Кулев  от СТМК-Враца завърши надпреварата съответно на първо, второ и трето място.
Клас 1/12 Electric
Николай Георгиев от клуба в Пазарджик победи Мирослав Русев от гр. Левски и Атанас Георгиев също от Пазарджик.
Клас 1/16 Electric
Отново Николай Георгиев победи, този път пред съотборника си Атанас Георгиев. Трети остана Станислав Костадинов от М.К. Кинетик – Русе.
Клас  -  1:10  I.C. 200 MM
При двигателите с вътрешно горене борбата бе между представителите на домакините СТМК – Враца. Явор Антонов успя да победи Дамян Петров, а Тони Янчев от Козлодуй завърши трети. Другите представители на клуба домакин - Петър Цветков, Самуил Кулев и Никола Костов завършиха съответно на 4-то, 5-то и 6-то място.
Клас - 1:10  I.C. Track 4WD
Дамян Петров победи съотборниците си Петър Цветков и Явор Антонов.
Клас - 1:5  ON ROAD
Светослав Янакиев от СКРУМ – Варна победи съотборника си Николай Петров, а от врачанските представители Дамян Петров завърши трети.
Наградените медали, купи и грамоти връчи Мария Георгиева - младши експерт в Министерство на младежта и спорта. Следващите състезания от календара на БФАМС са първото в България състезание с водородни клетки – Horizon Grand Prix в София на 25.05, а на 01.06 в Пазарджик ще се проведе кръг от националните ученически серии.
21.05.2019, 09:11 часа