Младшата на „Локо" /Мездра/ вдигна трофея в Зона „Враца“

Младшата на „Локо" /Мездра/ вдигна трофея в Зона „Враца“ Отборът „Юноши младша възраст“ на ОФК „Локомотив“ /Мездра/ триумфира като шампион в генералното класиране в Зона „Враца“ след победа като домакин с 3:2 над съперниците си от ФК „Първа атомна“ /Козлодуй/.
Младите надежди на мездренския футбол откриха резултата в 14-ата минута след точен изстрел на Любослав Валентинов от границите на наказателното поле. Дейвид Гешев от ФК „Първа атомна“ възстанови равенството след самостоятелен рейд през центъра в 17-ата минута. Червено-черните бързо върнаха головата си преднина след разбъркване в наказателното поле, в което Паоло Петков се оказа най-съобразителен. В 24-ата минута Иван Мартинов бе изпуснат от защитата на „Локомотив“ /Мездра/ и с техничен шут отново върна головото равенство. До почивката и двата отбора опитваха повече тактически ходове и разчитаха на контра-атаки.
В 69-ата минута точен пас на Валентинов намери набиращия скорост Росен Крумов, който с прецизен изстрел оформи крайното 3:2.
С тази победа футболистите на треньора Стоян Стоянов успяха да дублират успеха на своите по-големи съотборници от формацията „Юноши старша възраст“. С голов актив от 59 гола, 12 допуснати попадения, 9 победи, 2 равенства и една загуба, младежите триумфираха в генералното класиране, следвани от тима на ФК „Чавдар“ /Бяла Слатина/ и ФК „Първа атомна“ /Козлодуй/.
Кметът на oбщината инж. Генади Събков награди труда на червено-черните, връчвайки купата на призьорите. За голмайстор на първенството бе отличен таранът на „младшата“ Любослав Валентинов с 18 точни попадения.

21.05.2019, 09:11 часа