"Монтана" изпрати "Несебър" при аматьорите и си осигури среща с "Витоша"/Бистрица/ на баража

"Монтана" изпрати "Несебър" при аматьорите и си осигури среща с "Витоша"/Бистрица/ на баража Отборът на "Монтана" победи с 2:1 като гост "Несебър", запази второто място в класирането и изпрати домакините в Трета лига. И трите гола край южното ни черноморие паднаха преди почивката, а с успеха си възпитаниците на треньора Атанас Атанасов отиват на бараж срещу "Витоша" (Бистрица). Както се и очакваше Орела даде почивка на някои от титулярите си, за да ги съхрани за предстоящия сблъсък с „тигрите”.
Монтанци поведоха в 5-та мин., Николай Цветков-Демона получи хубав пас от ляво от Владислав Мисяк и с удар от границата на наказателното поле направи безпомощен вратаря Павел Здравков-Фози. Последваха серия от пропуски за гостите, за да се стигне до 35-та мин., когато Реджеб Халил възстанови равенството, оказал се най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на Марин Орлинов. Радостта на домакините трая точно три минути преди Атанас Илиев да вкара от близо за 2:1 след асистенция на Сергей Георгиев от дясно.
През второто полувреме "Монтана" контролираше развоя на терена и допусна само една опасност пред вратата си, когато удар на Николай Дамяновсрещна гредата.

"Несебър" – "Монтана" 1:2

"Несебър": Павел Здравков, Нуретин Пюскюлю, Диян Молдованов-кап., Николай Дамянов, Джуниет Али, Галин Димов, Иван Михайлов, Николай Дросев, Реджеб Халил, Атанас Пашалиев. Треньор: Васил Банов.
"Монтана": Марин Орлинов, Васил Попов, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Йордан Йорданов, Димитър Илиев, Владислав Мисяк, Никола Гавов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Сергей Георгиев. Треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстори: 0:1 Николай Цветков (5), 1:1 Реджеб Халил (35), 1:2 Атанас Илиев (37).

Главен съдия: Иван Иванов.
Асистенти: Георги Стамболджиев, Ириней Бодуров.

Градски стадион в Несебър: 200-зрители.

23.05.2019, 19:28 часа