В Ерден ликуват! "Кариана" победи "Поморие" с 2:0 и запази мястото си в Б група

В Ерден ликуват! "Кариана" победи "Поморие" с 2:0 и запази мястото си в Б група Отборът на "Кариана" победи с 2:0 на собствен терен "Поморие" и за втори пореден сезон ще бъде част от Втора професионална група. И двата гола на стадиона в село Ерден вкара Евгени Игнатов-Бамзе през първото полувреме.
Домакините започнаха по-добре мача и в 11-та мин. Красимир Илиев изпълни майсторски фаул, но вратарят Димитър Тодоров изби. Малко след това след центриране от корнер Георги Илиев чукна топката с глава към Николай Дичев, но голмайсторът на карианци не успя да я засече. В 22-ра бърза контраатака на гостите от дясно завърши с диагонален удар на Кристиян Христов, но вратарят Павел Станев спаси. 180 секунди по-късно най-опитният в състава на "Кариана" Евгени Игнатов-Бамзе се възползва от лошо избита от вратаря топка и я изпрати в мрежата за 1:0.
Отново Бамзе удвои преднината на карианци с диагонален шут минута преди почивката. След почивката стана интересно чак в заключителните минути, когато първо Цветомир Тодоров (82) стреля опасно, но вратаря спаси, а минута преди края удар от фаул на Бекир Расимпремина над вратата.
След последния съдийски сигнал на стадиона в село Ерден настана всеобща радост.

"Кариана" – "Поморие" 2:0

"Кариана": Павел Станев, Ангел Цолов, Георги Илиев, Стоян Предев, Николай Дичев, Владимир Мичев-кап.(83-Християн Илиев), Лионел Матадос (46-Димитър Георгиев), Красимир Илиев, Евгени Игнатов (71-Ивелин Илиев), Цветомир Тодоров, Ангел Бастунов. Треньор: Димитър Иванов.
"Поморие": Димитър Тодоров, Антон Иванов, Георги Петков-кап., Живко Петков, Живко Жеков (46-Бекир Расим), Живко Илиев, Кристиян Христов (46-Теодор Стефанов, 66-Борис Тютюков), Милен Танев, Мирослав Коев, Михаел Орачев, Стоян Кижев. Треньор: Веселин Бранимиров.

Голмайстори: 1:0 Евгени Игнатов (25), 2:0 Евгени Игнатов (44).

Главен съдия: Димо Димов.
Асистенти: Цветан Горанов, Светослав Енчев.

Жълти картони: Владимир Мичев,  Ивелин Илиев (Кариана); Живко Илиев(Поморие).

Стадион: „Кариана”-150 зрители.