„Първа атомна“ завърши сезона с разгромна победа над "Ботев"/Луковит/

„Първа атомна“ завърши сезона с разгромна победа над "Ботев"/Луковит/ „Първа атомна“ приключи шампионата в Северозападната трета лига с впечатляваща домакинска победа с 5:0 над състава на „Ботев“/Луковит/. Домакините доминираха на терена в Козлодуй по време на цялата среща и това пролича не само в крайния резултат.
В десетата минута капитанът на домакините Николай Ганчев изпълни перфектен пряк свободен удар и откри резултата. Така двата тима се оттеглиха на почивка.
Второто полувреме започна отлично за гостите, които можеха да стигнат мигновено до гол, но техният удар срещна страничната греда. В 62-та минута домакините организираха бърза контра атака, след която Пламен Трифонов технично финтира защитата на „Ботев“ и прати топката за втори път във вратата на гостите. Само след 4 минути се стигна и до ново попадение.
Шестнадесетгодишният юноша на клуба Иван Маринов направи отличен самостоятелен пробив по десния фланг и центрира отлично към Пламен Валериев, който се разписа за класическото 3:0. Последните две попадения бяха дело на друг юноша на клуба – 17-годишният Емануел Недялков – който оформи и крайното 5:0.
Така „Първа атомна“ завърши сезона в Северозападната трета лига на 9 място с актив от 38 точки, колкото има и 8-мият в класирането „Партизан“/Червен бряг/, които обаче имат по-добра голова разлика.
Шампион в групата стана съставът на „Спартак“ /Плевен/.
03.06.2019, 15:52 часа