АЕЦ “Козлодуй” стана шампион на работническия фестивал в "Албена"

АЕЦ “Козлодуй” стана шампион на работническия фестивал в "Албена" Отборът на АЕЦ “Козлодуй” завоюва купата в комплексното класиране по нации на шестнадесетото издание на Работническия спортен фестивал с международно участие, съобщиха от атомната централа.
Спортното събитие, което се проведе от 5 до 9 юни в курортен комплекс “Албена”, събра над 1300 състезатели от 55 дружества от България, Беларус, Израел, Северна Македония, Мароко, Мексико, Румъния, Русия, Тунис, Туркменистан и Украйна.
Надпреварата, която бе организирана от Българска работническа федерация “Спорт и здраве”, предвиждаше съревнование в 18 дисциплини. Спортистите от АЕЦ “Козлодуй” спечелиха купата на нациите със 126 т., следвани от “Мини Марица-изток” ЕАД със 76 т. и “Енергоатом” (Украйна) със 73 т. Купите на победителите бяха връчени от Десислава Ягодин – председател на Българска работническа федерация “Спорт и здраве” и вицепрезидент на Международната конфедерация за работнически и аматьорски спорт. Отборите на АЕЦ “Козлодуй” се качиха на почетната стълбичка в следните спортове:
Първо място: петанк (смесени отбори), тенис (жени отборно), боулинг (смесени отбори), плажен волейбол (мъже отборно), теглене на въже (жени отборно).
Второ място: петанк (мъже отборно), тенис (мъже отборно), лека атлетика (жени 2000 м отборно и мъже 3000 м отборно), плажна борба (мъже отборно), теглене на въже (мъже отборно), шахмат (жени отборно).
Трето място: волейбол (мъже), плуване (мъже отборно), мини футбол (жени), плажен волейбол (жени), спортна табла (жени отборно), тенис на маса (жени отборно), народна топка на плаж (смесени отбори).
12.06.2019, 11:03 часа