Видински екипажи се представиха отлично на рали в Румъния /снимки/

Видински екипажи се представиха отлично на рали в Румъния /снимки/ Видинският Автомобилен спортен клуб "Жико-Моторспорт" се включи в планинското изкачване Буковат в съседна Румъния. В генералното класиране Янко Якимов се класира на второ място. На третото място на почетната стълбичка се качи младата надежда на клуба Евгени Янков. Трети в клас над 2000 куб. см. се класира Александър Петков.
"За съжаление Ани Ванков получи повреда в скоростната кутия и отпадна, Владимир Василев също получи повреда в турбокомпресора. Поради липса на подходящи гуми аз се класирах на четвърто място в клас до 2000 куб. см.", коментира председателят на видинския клуб Иван Иванов.
За екипажите на "Жико-Моторспорт" няма почивка. Ще участват и в Рали Сливен, от 28 до 30 юни, втори кръг от националния рали шампионат и четвърти кръг от Балканския рали трофей на FIA. Състезанието ще включи в програмата си и кръг от рали-спринт шампионата на България.
25.06.2019, 10:27 часа