"Монтана" победи участник в „Лига Европа”, Пиер Пиеров с първи гол за родния си клуб

"Монтана" победи участник в „Лига Европа”, Пиер Пиеров с първи гол за родния си клуб "Монтана" спечели и втората си контролна среща от лятната предсезонна подготовка за есенния полусезон. Вторият в класирането на Втора професионална лига се наложи с 3:2 над носителя на Купата на Северна Македония "Академия Пандев". Мачът се игра на стадион „Кукуш” в Струмица и за домакините бе генерална репетиция преди сблъсъка им със "Зрински Мостар" (Босна и Херцеговина) в турнира "Лига Европа".
Монтанци поведоха още във втората минута, когато Тони Тасев поде атака отляво и с удар от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата. Малко след това Иван Михов изведе Борислав Дамянов сам срещу вратаря, но той стреля в аут. В 24-та мин. Тасев бе спънат в пеналта, но вместо дузпа получи жълт картон за симулация. Пет минути преди почивката след двойно разиграване в пеналта пред Васил Симеонов се стигна до изравнителен гол.
В 50-та мин. Владимир Айтов отново изведе гостите напред в резултата. 23-годишният защитник засече с глава центриране от корнер на Николай Минков. В 74-та мин. домакините изравниха след добре организирана бърза контраатака.
"Монтана" стигна до прерстижната си победа в последната 90-та мин. Тогава Атанас Илиев изведе сам срещу вратаря Пиер Пиеров (на снимката) и техничарят майсторски го преодоля с неспасяем шут с левачката. Това бе първи гол за 19-годишният талант от ДЮШ на монтанския клуб.
"Монтана": Васил Симеонов (46-Марин Орлинов), Валери Христов (60-Иван Калайджийски), Иван Михов-кап., Преслав Петров (60-Галин Ташев), Костадин Гаджалов, Владимр Айтов (60-Кристиян Апостолов), Борислав Дамянов (60-Владислав Мисяк), Николай Минков (60-Пиер Пиеров), Мирослав Антонов (46-Атанас Илиев), Николай Цветков (46-Йордан Йорданов), Тони Тасев (46-Росен Кръстев).
Треньор: Владимир Иванов.
04.07.2019, 14:58 часа