"Кариана" се препъна класически у дома от "Ботев" /Враца/ /снимки/

"Кариана" се препъна класически у дома от "Ботев" /Враца/ /снимки/ Отборът "Кариана" прекъсна серията си от три последователни победи в летните контроли, след класическа загуба с 0:3 на собствен терен от "Ботев" (Враца). Гостите подпечатаха успеха си в началото и в края на първото полувреме. Заради жегата играта да два пъти бе спирана, за да може футболистите да пият вода и се охладят.
Врачани поведоха още в 36-та сек. Тогава Петър Атанасов направи самостоятелен рейд през цялата защита на домакините, вратарят Павел Станев изби удара му, но при добавката Мирослав Будинов изпрати топката в мрежата. В 15-та мин. Евгени Игнаров-Бамзе можеше да изравни, но стреля покрай вратата. Три минути по-късно след грешка в отбраната на карианци Георги Вълчев пропусна да удвои, но вратарят Станев спаси. Малко след това пък отново едва не си отбеляза автогол.
В средата на полувремето карианци изтеглиха играта по-напред, започнаха да пресират своя съперник и създадоха няколко отлични ситуации за гол, но Игнатов, Николай Дичев и Георги Илиев ги пропуснаха. Врачани от нищото се разписаха на два пъти в края на полувремето. В 43-та мин. след центриране от корнер Вълчев бе оставен непокрит на далечната греда и вкара за 2:0. При идентична ситуация Мирослав Бунинов направи резултата класически секунди преди сигнала за край на първата част.
След почивката и в двата отбора бяха направени много смени и темпото на игра поспадна. За "Кариана" на терена не се появи единствено Владимир Мичев, а за "Ботев" Валери Божинов. Двамата не бяха и на резервната скамейка. Домакините можеха да стигнат поне до почетен гол, ако бяха малко по-съсредоточени при няколкото мелете, които създадоха пред вратата на гостите.

"Кариана" (Ерден) – "Ботев" (Враца) 0:3

"Кариана": Павел Станев, Георги Търтов, Георги Илиев, Стоян Предев, Николай Дичев, Мартин Николов, Ангел Бастунов, Евгени Игнатов-кап.,  Цветомир Тодоров, Георги Чакъров, Ивелин Илиев(Петър Начев, Ангел Цолов, Симеон Русев, Реджеб Халил, Християн Илиев). Треньор: Веселин Великов.
"Ботев": Красимир Костов, Ивайло Михайлов-кап., Илия Миланов, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Петър Атанасов, Мирослав Будинов, Милан Вушурович, Петър Квашневски, Симеон Мечев, Христо Златински (Христо Митов, Андреас Васев, Даниел Генов, Валери Домовчийски, Мартин Кавдански). Треньор: Сашо Ангелов.

Голмайстори: 0:1 Мирослав Будинов (1), 0:2 Георги Вълчев (43), 0:3 Мирослав Будинов (45).
Главен съдия: Венислав Живков.
Асистенти: Николай Михайлов, Деян Филипов.
Жълт картон: Ивайло Михайлов (Ботев).

Стадион: „Кариана”-50 зрители.
06.07.2019, 11:46 часа