Боево реми в така чаканото дерби между "Кариана" и "Монтана" /снимки/

Боево реми в така чаканото дерби между "Кариана" и "Монтана" /снимки/ Отборите на "Кариана" и "Монтана" си поделиха по една точка на старта на новия сезон във Втора лига завършвайки наравно 1:1. И двата гола паднаха преди почивката, като за домакините точен бе привлеченият от Несебър нападател Реджеб Халил, а Тони Тасев изравни за гостите. Въпреки очакванията, стадионът в село Ерден остана на половината празен, а да стискат палци за успех на бившите си съотборници бяха дошли бившите футболисти на монтанци Сергей Георгиев и Даниел Гаджев. Заради жегата пък играта по веднъж през двете полувремена бе спирана, за да могат футболистите да пият вода.
В 18-та мин. Николай Минков проби от дясно и центрира по тревата, но не намери свои съотборник. Две минути по-късно при идентична ситуация никои от гостите не се ориентира добре от центрирането на Тасев. Домакините отговориха със силен далечен шут на Цветомир Тодоров в 26-та мин., но вратарят Марин Орлинов внимаваше и изби в корнер. В 28-та мин. "Кариана" поведе. Ангел Бастунов проби от дясно и намери непокрит Георги Чакъров, който без забавяне стреля, Орлинов изби с една ръка, но топката попадна у Реджеб Халил и той я изпрати в мрежата. Монтанци реагираха като ужилени и в 35-та мин. изравниха. Борислав Дамянов напредна от дясно и подаде на Валери Христов, последва остро центриране в наказателното поле, където най-ниският Тони Тасев засече с глава и въпреки отчаяната намеса на вратаря Петър Начев топката отиде в горния ляв ъгъл. В 43-та мин. Тасев се справи със защитата на домакините, но би над вратата, а малко след това поиска дузпа, но главният съдия Валентин Станчев остана безмълвен.
След почивката играта продължи да бъде равностойна. В 53-та мин. при опит за центриране от Евгени Игнатов-Бамзе топката кацна на напречната греда и излезе в аут. Пет минути по-късно Тасев остана сам срещу вратаря, но Начев изби в корнер. В 67-та мин. удар на Игнатов бе избит от вратаря Орлинов и с това опасните ситуации в мача свършиха, а до края двата отбора не рискуваха и логично така чаканото регионално дерби завърши без победител.

"Кариана" – "Монтана" 1:1

"Кариана": Петър Начев, Мартин Николов, Николай Дичев, Георги Търтов, Стоян Предев, Симеон Русев, Ангел Бастунов, Георги Чакъров (76-Георги Илиев), Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов-кап. (85-Ангел Цолов) Треньор: Веселин Великов.
"Монтана": Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов (46-Димитър Илиев), Николай Минков, Атанас Илиев, Николай Цветков (72-Мирослав Антонов), Тони Тасев. Треньор: Владимир Иванов.

Голмайстори: 1:0 Реджеб Халил (28), 1:1 Тони Тасев (35).

Главен съдия: Валентин Станчев.
Асистенти: Станимир Трифонов, Васил Шавов.
Жълти картони: Георги Търтов (Кариана); Валери Христов, Иван Михов, Йордан Йорданов (Монтана).

Стадион: „Кариана” в село Ерден-200 зрители.