Българин стана Европейски шампион на автомоделни спортове край Враца /снимки/

Българин стана Европейски шампион на автомоделни спортове край Враца /снимки/ Състезателят от Българския национален отбор по атомоделни спортове Емил Карамфилов стана европейски шампион в клас Short course на току-що завършилото Европейско първенство Large Scale  с мащаб 1:5. Първенството се проведе в местността Леденика във Врачанския балкан от 15 -20.07.2019 г. Домакини бяха община Враца, Българска Федерация по автомоделни спортове и Спортно технически моделен клуб –Враца, със съдействието на Европейската Федерация по автомоделни спортове.
Спортисти от 9 държави, сред които бивши и настоящи европейски и световни шампиони - България, Хърватия, Франция, Финландия, Швейцария, Турция, Холандия, Германия и Англия, техните механици и семейства прекараха красива седмица сред нашата уникална природа.
Победителите по класове:
В клас SC българския пилот Емил Карамфилов заслужено стана шампион срещу конкуренция от 20 пилота от цяла Европа. Той стартира 3-ти на финала, но бързо излезе начело и увеличи преднината си до 36 сек, пред миналогодишния европейски шампион Орхан Техан от Турция и французина Жудакаел Гондино.
В най-бързия клас 4WD финландеца Пеко Ийвонен, който е само на 16 години, убедително спечели срещу професионалистите като стартира от първа позиция и води през цялото време. Свен Родевалд от Германия завърши втори, трети стана Валентин Пюзиа, а фаворита Дарио Весели от Хърватска отпадна поради технически причини. В  клас 2 WD европейски шампион стана Роже Коос от Швейцария. Подгласници са сънародниците му Даниел Кош и Саша Kоос.
22.07.2019, 12:36 часа