"Монтана" с велик обрат срещу "Нефтохимик" в голов трилър /снимки/

"Монтана" с велик обрат срещу "Нефтохимик" в голов трилър /снимки/ Отборът на "Монтана" победи с 4:2 "Нефтохимик" (Бургас) в първа среща от втория кръг на Втора професионална лига. Монтанци изоставаха в резултата с 0-2 до 18-та мин., изпуснаха дузпа, след което направиха пълен обрат. С два гола на Владимир Айтов до почивката и с попадения на Атанас Илиев и Йордан Йорданов в началото на второто полувреме възпитаниците на треньора Владимир Иванов-Фугата стигнаха до първия си успех за сезона.
Двата отбора направиха изключително зрелищен спектакъл и не оставиха зрителите по трибуната да скучаят. Гостите поведоха в 7-та мин., след атака от дясно и неспасяем удар под гредата на Кристиян Парашкевов. Три минути по-късно вратарят Павел Здравков събори в наказателното поле Атанас Илиев, но поправи грешката си, като хвана удара от бялата точка на потърпевшия. Футболистите на новака в групата ликуваха за втори път в 18-та мин., като в основата на втория гол отново бе Парашкевов. Младокът засече центриране от дясно, Айтов и вратарят Марин Орлинов не се ориентираха добре и Живко Петров добута топката в мрежата. Последваха силни минути за домакините и в 36-та мин. те се върнаха в мача. Николай Цветков-Демона проби от дясно и намери на близката греда Владимир Айтов, който без забавяне изстреля истински снаряд над вратаря Здравков за 1-2. В последната минута на първото полувреме  Валери Христов центриране от дясно, Айтов бе забравен непокрит, този път на далечната греда и с глава изпрати топката в далечния ъгъл.
С атака като по учебник Монтана поведе в 49-та мин. Тогава влезлият като резерва Николай Минков напредна от ляво, комбинира с Тони Тасев, той продължи топката към Атанас Илиев и голмайсторът на монтанци я изпрати под гредата. С още повече футболни достойнства бе четвъртият гол на домакините, който падна в 61-та мин. Атаката тръгна отдясно, продължи в наказателното поле, вратарят Павел Здравков изби диагоналния удар на Николай Цветков, но при добавката Йордан Йорданов бе точен. До края на мача двата отбора изпуснаха по една чиста ситуация за гол. В 72-та мин. Кристиян Парашкевов насочи топката в горния десен ъгъл, но вратарят Марин Орлинов се разтегна и изби в корнер. В последната минута на редовното време пък стража на гостите отрази коварния шут на Демона.

"Монтана" – "Нефтохимик" (Бургас) 4:2

"Монтана": Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Владимир Айтов (49-ордан Йорданов), Борислав Дамянов (46-Николай Минков), Димитър Илиев, Атанас Илиев, Николай Цветков, Тони Тасев (87-Пиер Пиеров). Треньор: Владимир Иванов.
"Нефтохимик": Павел Здравков, Деян Молдованов, Живко Петков, Иван Цачев, Джинует Али, Атанас Ташалов, Кристиян Парашкевов, Михаил Георгиев(62-Димитър Костадинов), Николай Костов (70-Галин Димов), Радослав Апостолов, Цветомир Цонков-кап. (54-Цветан Филипов). Треньор: Диян Петков.

Голмайстори: 0:1 Кристиян Парашкевов (7), 0:2 Живко Петков (18), 1:2 Владимир Айтов (36), 2:2 Владимир Айтов (44), 3:2 Атанас Илиев (49), 4:2 Йордан Йорданов (61).

Главен съдия: Георги Давидов.
Асистенти: Георги Дойнов, Илиян Капарашев.

Жълти картони: Валери Христов, Костадин Гаджалов, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Йордан Йорданов, Николай Цветков (Монтана); Михаил Георгиев, Радослав Апостолов (Нефтохимик).

Стадион: „Огоста”-400 зрители.
27.07.2019, 11:34 часа