"Кариана" и "Пирин" направиха зрелищно 2:2 в Ерден

"Кариана" и "Пирин" направиха зрелищно 2:2 в Ерден Отборите на "Кариана" и "Пирин" си поделиха по една точка завършвайки наравно 2:2 в изтеглена среща от IX кръг на първенството на Втора лига. В добавеното време Руслан Иванов бе изгонен с втори жълт и червен картон и „орлетата“ доиграха мача в намален състав. За воденият от треньора Веселин Великов тим това е четвърти пореден мач без победа.
До 25-та мин. мачът вървеше равностойно без опасности и пред двете врати. Точно тогава в разстояние само на 6 минути гостите вкараха два безответни гол и пропуснаха още един. Най-напред Глоар Антонио с далечен шут изненада вратаря Павел Станев и откри резултата. В 29-та мин. стражът на карианци поправи грешката си като се разтегна и изби удара от фаул на Владислав Златинов. Две минути по-късно обаче Златинов засече с глава центриране от дясно на Била Антонио и удвои. Последва натиск на домакините и в 40-та мин. Евгени Игнатов-Бамзе намери в наказателното поле Ангел Бастунов и младокът изпрати топката в мрежата. Пет минути след почивката домакините изравниха. Николай Дичев чукна с глава във вратата избитата от вратаря Димитър Пангев топка. Кариана можеше да стигне и до пълен обрат, ако в 74-та мин. вратарят не бе избил снаряда от далечно разстояние на Владимир Мичев.

"Кариана" (Ерден)– "Пирин" (Благоевград) 2:2

"Кариана": Павел Станев, Мартин Николов, Николай Дичев, Стоян Предев, Георги Търтов, Ангел Бастунов, Владимир Мичев(88-Георги Илиев), Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов-кап., Георги Чакъров (35-Ивелин Илиев). Треньор: Веселин Великов.
"Пирин": Димитър Пангев, Александър Бастунов, Била Антонио, Владислав Златинов-кап. (72-Брадли Меледже), Габриел Да Силва (88-Ивайло Михайлов), Глоар Антонио, Иван Вълчанов, Мартин Динов  (60-Димитър Благов), Мирослав Пушкаров, Руслан Иванов, Христос Контохристос. Треньор: Иво Тренчев.

Голмайстори: 0:1 Глоар Антонио (25), 0:2 Владислав Златинов (31), 1:2 Ангел Бастунов (40), 2:2 Николай Дичев (59).

Главен съдия: Рюстем Джемил Карагарен.
Асистенти: Светослав Енчев, Цветан Горанов.

Жълти картини: Николай Дичев, Евгени Игнатов (Кариана); Била Антонио, Глоар Антонио, Руслан Иванов, Димитър Благов.

Червен картон: Руслан Иванов (Пирин).

Стадион: „Кариана”, в с. Ерден-200 зрители.
21.09.2019, 11:27 часа