"Кариана" разнебити с 3:0 елитния "Царско село" за Купата /снимки/

"Кариана" разнебити с 3:0 елитния "Царско село" за Купата /снимки/ Отборът на "Кариана" записа класическа победа с 3:0 над "Царско село" и се класира за 1/8 финалите на турнира за Купата на България. Направи с качество и стил и вгорчи настроението на собственика на столичния тим Стойне Манолов, който изгледа мача в монтанскот село Ерден прав до скамейката с резервите на гостите.
Карианци започнаха със самочувствие и още в 6-та мин. поведоха. Георги Чакъров центрира от дясно и намери пред вратата непокрит Стоян Предев, който необезпокояван изпрати топката във вратата. Последваха няколко добри намеси на вратаря на домакините Петър Начев. Това обезкуражи нападателите на "Царско село" и в 31-та мин. Ангел Бастунов литна защитник на гостите и от 20 метра стреля неспасяемо в долния десен ъгъл за 2-0. Малко преди почивката капитанът на "Кариана" Евгени Игнатов-Бамзе навърза трима футболисти на съперника, но стреля в аут.
През второто полувреме домакините излязоха още по-надъхани и направиха няколко добри атаки, при една от които Ивайло Марков изчисти от голлинията удара на Предев. Гостите изтърваха най-чистото си положение за почетен гол в 69-та мин., когато Емануил Манев насочи топката към вратата, но Николай Дичев изби в корнер. Пет минути по-късно Ивелин Илиев-Шакири комбинира с влезлият като резерва Цветомир Тодоров и опитният полузащитник направи 3:0. В добавеното време Ангел Бастунов можеше на направи срама на гостите още по-голям, насочвайки с параболичен удар топката под гредата, но Мартин Димитров се разтегна и спаси.

"Кариана" – "Царско село" 3:0

"Кариана": Петър Начев, Ангел Цолов, Георги Илиев, Стоян Предев, Мартин Николов, Георги Чакъров (63-Цветомир Тодоров), Ивелин Илиев, Симеон Русев (66-Николай Дичев), Ангел Бастунов, Християн Илиев, Евгени Игнатов-кап. (77-Георги Търтов). Треньор: Веселин Великов.
"Царско село": Мартин Димитров, Реян Даскалов-кап. (68-Йордан Минев), Ивайло Марков (Веселин Минев), Божидар Кацаров, Серкан Юсеин, Уесли Ната Валхоз, Емануил Манев, Андерсон Кордейро Коста, Венцислав Христов (46-Родни Акуа Антуи), Антон Карачанаков, Георги Хашев. Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Стоян Предев (6), 2:0 Ангел Бастунов (31), 3:0 Цветомир Тодоров (74).

Главен съдия: Йото Гарабедов.

Асистенти: Асен Крумов, Мартин Бонев.

Жълти картони: Петър Начев, Мартин Николов, Цветомир Тодоров (Кариана); Ивайло Марков, Уесли Ната Валхоз (Царско село).

Стадион: „Кариана“ в с. Ерден-50 зрители.
24.09.2019, 19:30 часа