"Монтана" загуби с 0:3 гостуването на "Литекс" за Купата /снимки/

"Монтана" загуби с 0:3 гостуването на "Литекс" за Купата /снимки/ "Монтана" отстъпи с 0:3 като гост на "Литекс" (Ловеч) в 1/16 финална среща от турнира за купата на България.
Старши треньорът на монтанци Владимир Иванов-Фугата пусна в титулярния състав трима юноши на клуба, а след почивката в игра се появиха още трима. С капитанската лента пък отборът бе изведен от ветерана Мирослав Антонов-Чилика.
Именно пред 33-годишният таран се откри най-чистата ситуация за гол за гостите в 44-та мин. Тогава вратарят на домакините Петър Л. Петров-Пепино излезе далеч напред, за да изчисти една топка, но тя попадна у Антонов и той я насочи към мрежата, но Петко Ганев изби от голлинията. Ганев пък вкара първия гол за "Литекс" в 12-та мин. засичайки с глава центриране от корнер.
В началото на второто полувреме Сергей Георгиев на два пъти пропусна да изравни. Най-напред в 47-та мин. силният му диагонален удар бе избит от вратаря Петров, а две минути по-късно Георгиев се освободи от защитник на домакините, но стреля над вратата. В 75-та мин. Денислав Мицков асистира на Тонислав Йорданов за 2:0. Две минути преди края на мача Стефан Цонков игра с ръка в наказателното поле и Йорданов вкара отсъдената дузпа.

"Литекс" (Ловеч) – "Монтана" 3:0

"Литекс": Петър Л. Петров, Иван Иванов, Денислав Мицков, Пламен Николов-кап., Петко Ганев, Галин Минков, Илиян Капитанов, Иван Митрев, Александър Аспарухов, Тонислав Йорданов, Георги Иванов. Треньор: Живко Желев.
"Монтана": Марин Орлинов, Иван Калайджийски, Стефан Цонков,Преслав Петров,Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Кристиян Апостолов (56-Пиер Пиеров), Стефан Каменов, Мирослав Антонов-кап. (69-Владислав Цеков), Сергей Георгиев (77-Румен Георгиев), Борислав Дамянов. Треньор: Владимир Иванов.

Голмайстори: 1:0 Петко Ганев (14), 2:0 Томислав Йорданов (75), 3:0 Томислав Йорданов (88-дузпа).

Главен съдия: Иван Пенчев.

Асистенти: Стефан Делчев, Янко Чакъров.
Жълти картони: Иван Иванов (Литекс); Марин Орлинов, Владимир Айтов (Монтана).