Борислав Балджийски с хетрик за "Монтана" при разгрома с 5:1 над "Поморие" /снимки/

Борислав Балджийски с хетрик за "Монтана" при разгрома с 5:1 над "Поморие" /снимки/ Отборът на "Монтана" отнесе на собствен терен с 5:1 "Поморие" в най-резултатния си мач от началото на сезона. С три гола за монтанци се отчете Борислав Балджийски, по един добавиха Владимир Айтов и Атанас Илиев, а удар на Мирослав Антонов-Чилика срещна гредата.
Още в 3-та мин. домакините можеха да открият резултата, след като Валери Христов центрира отдясно и намери на близката греда Борислав Балджийски, но ударът му премина покрай гредата. Четири по-късно Иван Михов стреля от близо над вратата. В 14-та мин. след няколко карамбола топката стига до Балджийски и той на метър от голлинията я изпрати в мрежата. В 22-та мин. след добре организирана атака от ляво Милен Танев с удар в далечния ъгъл изненада вратаря Васил Симеонов и изравни. В 26-та мин. Сергей Георгиев сложи топката на главата на Атанас Илиев, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря Димитър Тодоров. Минута по-късно Балджийски изпълни корнер от ляво и Владимир Айтов засече с глава на близката греда и изпрати топката под гредата за 2:1. В последната минута на първото полувреме Атанас Илиев вкара дежурния си гол, след като засече с глава центриране от ляво на Сергей Георгиев.
В 53-та мин. Айтов намери с далечен пас пред пеналта Балджийски, който се освободи майсторски от защитник и  изпрати топката за четвърти път зад вратаря Тодоров. Малко след това старши треньорът на "Монтана" Владимир Иванов-Фугата направи първата си смяна като пусна в игра Мирослав Антонов-Чилика на мястото на голмайстора Атанас Илиев. В 63-та мин. удар на Антонов бе спасен от вратаря. Три минути по-късно образцова контраатака на домакините завърши с шут в гредата на Чилика. Последваха опасни удари на Балджийски и Сергей Георгиев преминали покрай вратата. В 79-та мин. Стефан Цонков, който се завърна в игра след контузия, направи невероятен пропуск, след като на метър от голлинията стреля над вратата. В ответната атака Димитър Законов от малък ъгъл изпрати топката в гредата. В последната минута на редовното време Балджийски бе изпуснат от отбраната на "Поморие" и  оформи своя хеттрик

"Монтана" – "Поморие" 5:1

"Монтана": Васил Симеонов, Валери Христов (76-Иван Калайджийски), Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Тони Тасев (70-Борислав Дамянов), Владимир Айтов, Борислав Балджийски, Атанас Илиев (56-Мирослав Антонов), Сергей Георгиев.Треньор: Владимир Иванов.
"Поморие": Димитър Тодоров, Георги Петков-кап., Георги Чукалов, Димитър Законов, Живко Хаджиев, Живко Жеков, Жосое Нтойа, Милен Танев, Тихомир Кънев (46-Бекир Расим), Христо Лемперов (82-Мирослав Коев), Якуб Идризов (69-Живко Илиев). Треньор: Марин Орачев.

Голмайстори:1:0 Борислав Балджийски (14), 1:1 Милен Танев (22), 2:1 Владимир Айтов (22), 3:1 Атанас Илиев (45), 4:1 Борислав Балджийски (53), 5:1 Борислав Балджийски (90).

Главен съдия:Благой Манов.
Асистенти:Георги Георгиев, Станислав Груев.

Жълти картони:(Монтана); Жосое Нтойа (Поморие).

Стадион: „Огоста”-350 зрители.
05.10.2019, 20:36 часа