"Монтана" спечели с 1:0 контролата със "Славия" /снимки/

"Монтана" спечели с 1:0 контролата със "Славия" /снимки/ Отборът на "Монтана" победи с 1:0 "Славия" в контролна среща играна на стадион „Огоста“. Единственият гол в мача вкара Тони Тасев в 26-та мин. Гостите бяха без няколко от титулярите си, а старши треньорът на монтанци Владимир Иванов-Фугата даде шанс на всички футболисти от ДЮШ, които имат картотеки и при мъжете.
Преди почивката гостите бяха по-активни и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Марин Орлинов. В 13-та мин. Георги Йомов проби от дясно и намери непокрит Илиян Мицански, но той стреля покрай вратата. Две по-късно при идентична ситуация Мицански би право в ръцете на вратаря. Отново Мицански пропусна да се разпише в 25-та мин. При ответната атака Монтана поведе. Изритана силно напред топка попадна у Борислав Балджийски, който преодоля защитник на "Славия", вратарят Георги Петков излезе предвидливо и успя да спаси, но при добавката Тони Тасев бе точен. Отново Тасев можеше да покачи в 30-та мин., но би в аут. В края на полувремето далечен шут на Дарко Тасевски пък премина над вратата.
След почивката треньорите и на двата отбори направиха много смени, а домакините заиграха с по-голямо желание. В 62-та мин. Николай Минков намери непокрит Галин Ташев, но той шутира встрани от вратата. Гостите отвърнаха с далечен удар в гредата на Николай Дюлгеров. В 72-та мин. Борислав Дамянов направи силен рейд по десния фланг и намери Пиер Пиеров, но той не посмя да шутира и опасността бе ликвидирана. Малко след това отново Дамянов изпрати топката в наказателното поле, там Мирослав Антонов-Чилика я засече ефектно с глава, но  вратарят Георги Георгиев се разтегна и изби в корнер. До края на двубоя Пиер направи още един пропуск и отново след асистенция на Боби Дамянов.

"Монтана" – "Славия" 1:0

"Монтана": Марин Орлинов (80-Петър Петров), Валери Христов (46-Иван Калайджийски), Иван Михов-кап. (46-Костадин Гаджалов), Преслав Петров (46-Галин Ташев), Стефан Цонков (70-Владимир Айтов), Димитър Илиев (46-Йордан Йорданов), Сергей Георгиев (46-Борислав Дамянов, 80-Кристиян Апостолов), Никос Викториос (70-Стефан Каменов), Атанас Илиев (46-Мирослав Антонов, 80-Владислав Цеков), Борислав Балджийски (46-Николай Цветков, 60-Пиер Пиеров), Тони Тасев (46-Николай Минков). Треньор: Владимир Иванов.
"Славия": Георги Петков, Христо Попадийн, Емиил Виячки, Милен Гамаков, Неделко Ковачевич, Венцислав Бенгюзов, Емил Стоев, Дарко Тасевски, Владислав Узунов, Георги Йомов, Илиян Мицански (Георги Георгиев, Петър Патев, Давид Хуманес, Мартин Ачков, Христо Иванов, Славчо Шоколаров, Николай Дюлгеров, Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Цветомир Чунчуков). Треньор: Владимир Загорчич.

Голмайстор: Тони Тасев (26).

Главен съдия: Николай Малджански.
Асистенти: Веселин Найденов, Николай Михайлов.

Стадион: „Огооста“-100 зрители.
11.10.2019, 18:23 часа