"Кариана" шокира с 3:2 лидера ЦСКА 1948 в Ерден /снимки/

"Кариана" шокира с 3:2 лидера ЦСКА 1948 в Ерден /снимки/ Отборът на "Кариана" нанесе втора загуба от началото на сезона на ЦСКА 1948. Симпатичният тим  от монтанското село Ерден хвърли бомбата на ХII кръг, след като се наложи на собствен терен с 3:2 над лидера във временното класиране. Два гола за карианци вкара Ивелин Илиев-Шакири, а един добави Стоян Предев. И двете попадения за гостите реализира голмайсторът на Втора лига Андон Гущеров.
Домакините изиграха отлично първо полувреме, в което контролираха действията на терена и създадоха доста главоболия на съперника. В 8-та мин. бърза атака от ляво завари защитата на ЦСКА 1948 неподготвена, топката стигна до Илиев и той я изпрати под гредата. 2:0 направи в 26-та мин. Стоян Предев засичайки с глава центриране от корнер на Цветомир Тодоров. Секунди преди почивката Евгени Игнатов-Бамзе изведе Реджеб Халил пред пеналта, но той се засуети и опасността бе ликвидирана. През първата част футболистите на гостите изгубиха битката в средата на терена, а в атака разчитаха само далечни удари, с които не успяха да изненадат вратаря Павел Станев.
През второто полувреме столичани изнесоха играта малко по-напред и успяха да се върнат в мача малко щастливо в 54-та мин. Тогава силно изритана топка напред попадна у Андон Гущеров, който надбяга защитата на "Кариана" и останал сам срещу вратаря не сгреши. Домакините обаче бързо си върнаха преднината от два гола. Това стана в 58-та мин., когато Ивелин Илиев бе оставен непокрит на далечната греда и със силен шут изпрати топката във вратата. Осем минути по-късно след разбъркване в наказателното поле на карианци Гущеров за втори път демонстрира голмайсторския си нюх. В 72-та мин. резервата Валентин Йосков стреля опасно с глава, но Павел Станев спаси. В ответната атака Реджеб Халил опита ефектна задна ножица, но Даниел Наумов се разтегна и изби.
20.10.2019, 13:50 часа