"Монтана" разгроми "Черноморец"/Балчик/ с 6:1 /снимки/

"Монтана" разгроми "Черноморец"/Балчик/ с 6:1 /снимки/ "Монтана" записа най-убедителната си победа от началото на сезона, след като разгроми с 6:1 "Черноморец" (Балчик) пред 500 зрители на стадион „Огоста“. Преди началото на мача кметът на Монтана Златко Живков получи топка, златна значка на БФС и флагче, като награда за неговия принос за развитието на футбола е региона и във връзка с 60-годишния му юбилей. Връчиха му ги новоизбраният първи вицепрезидент на БФС Емил Костадинов, председателят на ЗС на БФС във Велико Търново и на монтанския Обл.С на БФС Радой Христов.
Самата среща пък започна с минута мълчание в памет на големия ни актьор Стефан Данаилов.
Домакините влязоха много концентрирани в мача и упражниха натиск, който даде резултат чак в 24-та мин. Тогава след 5 последователни корнери пред вратата на Християн Христов Атанас Илиев се разписа с глава след центриране от ляво на Сергей Георгиев. Минута по-късно Георгиев от близо изпрати топката в дясната греда. При първата създадена по-опасна ситуация гостите изравниха. Това стана в 31-та мин., когато Виктор Митев стреля в напречната греда, а при добавката Владислав Мирчев бе точен. Само три минути по-късно монтанци пропуснаха да поведат отново, като в атаката участваха двамата бекове. Преслав Петров центрира от ляво, а Валери Христов засече, но топката премина покрай вратата. Малко след това вратарят на "Черноморец" се разтегна и изби ударът от фаул на Тони Тасев. Секунди преди почивката Сергей Георгиев направи 2:1 изведен на празна врата от Тасев.
Второто полувреме премина изцяло под диктовката на "Монтана". В 55-та мин. капитанът на домакините Иван Михов засече с глава центриране от фаул на Тасев и покачи. Две по-късно Атанас Илиев се възползва от извеждащо подаване на Георгиев и направи 4:1. Голмайсторът на домакините оформи своя хеттрик в 67-та мин. Николай Цветков-Демона с прецизен външен фалц намери Илиев в наказателното поле и той от воле разстреляХристиян Христов. Крайният резултат оформи Георгиев в 79-та мин., като този път асистенцията бе на Атанас Илиев.

"Монтана" - "Черноморец" (Балчик) 6:1

"Монтана": Васил Симеонов, Валери Христов (80-Стефан Цонков), Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев (61-Йордан Йорданов), Сергей Георгиев, Владимир Айтов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Тони Тасев (72-Николай Минков). Треньор: Светлан Кондев.
"Черноморец": Християн Христов, Генади Луго-кап., Дони Дончев, Тодор Таушанов, Даниел Георгиев, Николай Иванов, Цветан Илиев (84-Любен Любенов), Васил Калоянов, Виктор Митев (41-Георги Георгиев), Владислав Мирчев (58-Станислав Желязков), Иван Михайлов. Треньор: Георги Иванов.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (24), 1:1 Владислав Мирчев (31), 2:1 Сергей Георгиев (45), 3:1 Иван Михов (55), 4:1 Атанас Илиев (57), 5:1 Атанас Илиев (67), 6:1 Сергей Георгиев (79).

Главен съдия: Мартин Великов.

Асистенти: Владимир Ташков, Теодор Петров.
Жълти картони: Тодор Таушанов, Даниел Георгиев, Васил Калоянов (Черноморец).

Стадион: „Огоста”-500 зрители.
30.11.2019, 20:50 часа