"Ботев"/Враца/ победи "Кариана"/Ерден/ с 4:1 в контрола /снимки/

"Ботев"/Враца/ победи "Кариана"/Ерден/ с 4:1 в контрола /снимки/ "Ботев" отнесе "Кариана" с 4:1 в първата си контрола от зимната подготовка. Около 100-ина фенове изгледаха спаринга, който се изигра при температура, близка до нулата на стадион "Христо Ботев" в Криводол.
Равностойното темпо преди почивката беше нарушено чак в 42-та мин., когато Петър Атанасов беше изведен зад отбраната на ерденци, но не се полакоми, а подаде на Владислав Узунов, който от упор разпечати вратата на Станев за 1:0. Малко по-рано шут на Узунов мина покрай вратата, а два пробива на Андреас Васев по десния фланг не доведоха до нищо повече от суматоха пред вратата на "Кариана". Втородивизионният тим отговори с едно-две остри влизания към Митов.
След почивката Тони Здравков вкара изцяло нов състав на терена, докато колегата му замени само трима от своите, което се оказа решаващо за крайния резултат, а и умората у ерденци пролича в края на спаринга.
Врачани натиснаха здраво след почивката. Узунов първо от фаул, а малко по-късно и от тупор не успя да предолее резервният вратар на ерденци Весков. Стражът изби и коварен удар с глава на Илия Миланов в 54-та мин., а секунди по-късно Доминик Янков би над вратата.
Противно на логиката "Кариана" изравни след час игра. Контра на ерденци бе спряна от Иво Михайлов с цената на нарушение, а реферът Росен Гановски отсъди дузпа. Дичев беше безмилостен за 1:1 в 62-та мин.
Веднага след изравняването тимът от Ерден пропусна и да поведе в резултата.
"Ботев" обаче бързо намери сили да откаже противника. В 67-та мин. Чавдар Ивайлов препарира Весков с точен шут по земята в долния ляв ъгъл за 2:1. В 70-та мин. Доминик Янков отказа противника с трето попадение, след като технично врътна кълбото в мрежата.
До края "Кариана" можеше да получи още голове, но врачани се смилиха. Все пак в 81-та мин. 15-годишният юноша Мирослав Маринов ознаменува участието си с попадение за крайното 4:1.
В заключителните минути Даниел Генов пропусна на два пъти да направи загубата на ерденци още по-тежка.
"Ботев": Митов, Васев, Ганев, Станисавлевич, Керчев, Лясков, Златински,  Н'Диайе, Атанасов, Узунов и Домовчийски /в игра се появиха още: вратарят Стамен Боладжолев, Михайлов, Гаджев, Янков, Иванов, Чавдар Ивайлов, Генов, Миланов, както и юношите Маринов, Йотов и Дочев/.
"Кариана": Станев, Цолов, Дичев, Д.Иванов, Николов, Личев, Ив.Илиев, Игнатов, Бастунов и Цеков /резерви: Весков, Г.Илиев, Хр. Илиев, Търтов, Русев, Пиргов, Пиеров и Халил/.
17.01.2020, 16:17 часа