Баскетболистките на "Монтана" с първа загуба в родното първенство

Баскетболистките на "Монтана" с първа загуба в родното първенство Баскетболистките на "Монтана" допуснаха първата си загуба през сезона в първенството на „А“ група. В дербито на втория етап, първа четворка, шампионът и носител на Купата и Суперкупата на България отстъпи с 85:94 като гост над подгласника си за трите отличия "Берое" (Стара Загора).
Срещата бе изключително оспорвана и много резултатна. Само през първата четвърт двата отбора си отбелязаха 54 точки. Втората започна шеметно за монтанчанки, които направиха силна серия от 11-4, но съперникът им се съвзе и полувремето дойде при резултат 55-54 за гостите.
След почивката "Монтана" взе инициативата и в един момент направи разликата двуцифрена 66-56. Решителните десет минути обаче Берое ги изигра на високо ниво, поведе в резултата и до края не изпусна да бъде застигнат.
Христина Иванова бе най-резултатна за гостите с 21 точки. С 16 точки и 9 асистенции завърши Виктория Стойчева, а по 13 т. добавиха капитанката на "Монтана" Димана Макариева и Габриела Костова. С 27 точки над всички в състава на заралийки бе Виолина Кочева. Теодора Динева вкара 22 т., Жаклин Златанова се отличи с дабъл-дабъл 16 точки и 17 борби.

"Берое" (Стара Загора) – "Монтана" 94:85 (28-26, 26-29, 18-16, 22-14)

"Берое": Теодора Динева 22, Виолина Кочева 27, Жаклин Златанова 16, Гергана Иванова 8, Калина Аксентиева 3 (Радослава Бъчварова 11, Стефани Пендова 3, Карина Константинова 2, Златина Калоферова 2). Треньор: Татяна Гатева.
"Монтана": Виктория Стойчева 16, Евгения Нацкина 4, Димана Макариева-кап. 13, Габриела Костова 13, Христина Иванова 21 (Радостина Димитрова 10, Габриела Николова 8, Анна-Мария Коляндрова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Ангел Иванов, Димитър Георгиев, Илиян Желев.

Зала: „Общинска“-250 зрители.

19.01.2020, 15:18 часа