"Кариана" ги почна в Сандански, подчини дубъла на "Лудогорец" с 3:1

"Кариана" ги почна в Сандански, подчини дубъла на "Лудогорец" с 3:1 Отборът на "Кариана" тръгна с победа на зимния си лагер в Сандански. В първата си контролна среща в Югозападна България воденият от треньора Веселин Великов направи обрат от 0:1 до 3:1 над дубъла на "Лудогорец".
Мачът се игра на стадиона в село Склаве, а наставникът на карианци даде почивка на Деян Иванов, Георги Илиев и Ангел Бастунов, които се оплакват от леки травми. Защитникът Стоян Предев пък все още не е възстановен на 100% от контузията, която го измъчва още от края на есенния дял от първенството и не взе участие в проверката.
Първото полувреме бе по-равностойно с малко опасни ситуации пред двете врати. И двата отбора имаха по едно чисто положение, като за Кариана пропуск направи Евгени Игнатов-Бамзе. Гол на централния защитник Николай Дичев пък бе отменен заради засада.
Всичко по-интересно в мача се случи след почивката, когато в игра за карианци се появиха само четирима нови футболисти, а треньорът на раздрадчани Тодор Живондов направи цели 10 смени. Още при първата си атака "Лудогорец" поведе чрез влезлият като резерва Кирил Янакиев. В 56-та мин. „зелените“ от Разград получиха правото да изпълнят дузпа, но вратарят Юлиян Весков показа класа и спаси удара от бялата точка на Димитър Митков. Последва натиск на Кариана и в 67-таа мин. резултатът бе изравнен. Тогава Ивелин Илиев-Шакири бе фаулиран вляво от вратата, сам изпълни наказателния удар, а в наказателното поле над всички скочи Дичев и с глава изпрати топката в мрежата. В 78-та мин. Владислав Цеков-Каската засече центриране от ляво на Игнатов и с неспасяем шут препарира вратаря Диян Колев.
Три минути преди края отново Цеков наказа грешка на стража на "Лудогорец" и окончателно уби интригата в мача.

"Кариана" - "Лудогорец" II 3:1

"Кариана": Павел Станев (46-Юлиян Весков), Ангел Цолов, Николай Дичев, Мартин Николов, Владимир Мичев, Християн Илиев (46-Пиер Пиеров), Георги Търтов (46-Ивелин Илиев), Симеон Русев, Реджеб Халил (46-Владислав Цеков), Емануил Личев, Евгени Игнатов-кап. Треньор: Веселин Великов.
"Лудогорец" II: Владимр Русанов, Георги Вълчев, Преслав Петров, Димитър Жеков, Бранимир Костадинов, Петър Карангелов, Велислав Минков, Алекс Ганчев, Димитър Митков, Хюсеин Хюсеинов, Георги Бабалиев. Треньор: Тодор Живондов.
22.01.2020, 17:53 часа