"Монтана" победи с 1:0 в Турция двукратен шампион на Румъния

"Монтана" победи с 1:0 в Турция двукратен шампион на Румъния Отборът на "Монтана" записа трета победа на лагера в Алания. В последната си контролна среща в турския курорт монтанци се наложиха с минималното 1:0 над румънския втородивизионен "Арджеш" (Питещи). Владимир Айтов вкара единственият гол в мача в 14-та мин. Тогава той бе намерен на далечната греда от Тони Тасев и изпрати топката в мрежата. Атанас Илиев и Николай Цветков-Демона изпуснаха да покачат до почивката. През второто полувреме чисти ситуации и пред двете врати нямаше.
Заради леки травми двубоят с двукратния шампион на Северната ни съседка пропуснаха вратарят Марин Орлинов, Костадин Гаджалов и Борислав Дамянов и единствените две нови попълнения Алек Георгиев и Росен Кръстев.
Днешната среща с "Арджеш" бе четвърта за Монтана в Алания, като равносметката е 3 победи и един равен мач. В петък по обяд монтанци летят обратно за България, а от вторник подновяват тренировки на клубната си база.
"Монтана": Васил Симеонов, Владимир Айтов, Стефан Цонков, Преслав Петров, Иван Михов-кап. (46-Стефан Каменов), Димитър Илиев (62-Валери Христов), Николай Минков (46-Сергей Георгиев), Йордан Йорданов, Атанас Илиев (74-Румен Георгиев), Николай Цветков (46-Борислав Балджийски), Тони Тасев  (74-Кристиян Апостолов).