"Монтана" с трета грешна стъпка срещу "Берое" в Стара Загора

"Монтана" с трета грешна стъпка срещу "Берое" в Стара Загора Баскетболистките на "Монтана" допуснаха трета поредна загуба от основния си съперник в България "Берое". След пораженията на финала за БГКупата и в турнира на Адриатическата лига възпитаничките на Стефан Михайлов отстъпиха като гости с 66:77 и в мача си за първенство на „А“ група, първа четворка, VIII кръг.
Монтанчанки започнаха и завършиха силно срещата, но през останалото време предимство имаха домакините. Гостите влязоха в мача със серия от 9-2, но беройки отговориха с 11 безответни точки и се оттеглиха но почивката с двуцифрен аванс. Разликата в третата част набъбна на 25 т., а още в началото на четвъртата бе свалена само на 10 т. "Монтана" обаче не успя да използва психологическия момент и да направи пълен обрат.
Христина Иванова бе най-резултатна състезателка в двубоя с 21 т. Радостина Димитрова, която в края на мача напусна контузена, се отличи със 7 т. и 11 борби. За "Берое" три баскетболистки Теодора Динева, Жаклин Златанова и Карина Константинова вкараха по 15 т., като към тях Златанова добави и 14 борби.

"Берое" – "Монтана" 77:66 (21-15, 20-15, 23-14, 13-22)

"Берое": Теодора Динева 15, Виолина Кочева-кап.12, Жаклин Златанова 15, Радослава Бъчварова 11, Гергана Иванова 7 (Карина Константинова 15, Петя Бояджиева 2, Калина Аксентиева, Златина Калоферова, Стефани Пендовя). Треньор: Татяна Гатева.
"Монтана": Виктория Стойчева 6, Радостина Димитрова 7, Евгения Нацкина 3, Димана Макариева-кап. 12, Христина Иванова 21 (Габриела Костова 13, Габриела Николова 4, Анна-Мария Коляндрова, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Станимир Русев, Славчо Нучев, Илиян Желев.

Зала: “Общинска“-250 зрители.
07.03.2020, 20:11 часа