"Монтана" загуби от ЦСКА 1948 в поредната си лятна контрола /снимки/

"Монтана" загуби от ЦСКА 1948 в поредната си лятна контрола /снимки/ "Монтана" отстъпи с 1:0 от ЦСКА 1948 в контролна среща играна на стадиона на Национална база на БФС в столичния квартал „Бояна“. Това бе първа загуба за водения от треньорския тандем Венци Иванов-Светлан Кондев тим.
В предишните две проверки монтанци разгромиха с 5:0 третодивизионния "Беласица" (Петрич) и се наложиха с 2:0 като гости над завърналия се отново в професионалния футбол "Миньор" (Перник).
В събота, 27 юни, предстои нов спаринг, този път със "Септември" (София).
Двубоят с новака в efbetЛига започна равностойно, като първата опасност стана пред вратата на домакините. В 6-та мин. Тони Тасев нахлу в наказателното поле и реши да бие вместо да подаде на оставения непокрит Сергей Георгиев, но ударът ме премина встрани от вратата. Десет минути по-късно падна единственият гол в мача. Тогава недобре изчистена топка попадна у Андон Гущеров и голмайсторът на Втора лига с атрактивна задна ножица я изпрати в долния десен ъгъл на вратата пазена от Васил Симеонов. До почивката Атанас Илиев на два пъти пропусна да изравни.
През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, а чисти ситуации за гол почти липсваха. В състава на "Монтана" цял мач игра Борислав Балджийски. В 30-та мин. пък капитанът Иван Михов получи контузия и бе заменен принудително от Йордан Йорданов. За ЦСКА 1948 титуляр започна бившият футболист на "Кариана" (Ерден) Ангел Бастунов.

ЦСКА 1948– "Монтана" 1:0

ЦСКА 1948: Димитър Тодоров, Димо Атанасов, Димитър Пиргов, Венцислав Василев, Димитър Савов, Ангел Бастунов, Виктор Зоров, Васил Шопов, Марио Топузов, Даниел  Младенов, Андон Гущеров (Сашо Александров, Денислав Александров, Цветомир Тодоров). Треньор: Красимир Балъков.
"Монтана": Васил Симеонов, Владимир Айтов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Тони Тасев, Борислав Балджийски, Атанас Илиев, Николай Цветков, Сергей Георгиев.(Марин Орлинов, Валери Христов, Преслав М. Петров, Стефан Каменов, Ивелин Илиев, Йордан Йорданов, Николай Минков, Росен Кръстев).

Голмайстор: Андон Гущеров (16).

Стадион: Национална база на БФС в „Бояна“-50 зрители.
25.06.2020, 10:20 часа