"Кариана" /Ерден/ и "Септември" направиха 1:1 в контрола в София

"Кариана" /Ерден/ и "Септември" направиха 1:1 в контрола в София На път за летния си лагер в Банско (1-10 юли) отборът на "Кариана" извъртя 1:1 като гост на "Септември" (София). Мачът се игра на стадиона в столичния квартал „Драгалевци“, а заради ранния час футболистите трудно намираха сили да тичат в 30-градусовата жега.
След почивката позахладня и картината на терена коренно се промени. Карианци започнаха силно и в 56-та мин. поведоха. Тогава след изпълнение на корнер централният защитник Николай Дичев засече с глава в мрежата. Малко след това Борислав Дамянов можеше да удвои, но бранител на домакините изби топката от голлинията. В края на мача столичани упражниха натиск и в 83-та мин. успяха да изравнят чрез Велко Батрович. Три минути по-късно "Септември" получи правото да изпълни дузпа, но вратарят Юлиян Весков показа класа и спаси.
„Доволен съм от играта на нашия отбор. Беше малко задушно, но видях много хубави неща“, заяви след последния съдийски сигнал треньорът на Кариана Веселин Великов.
След срещата карианци потеглиха към Банско където ще останат на десетдневен лагер и ще изиграят три контроли. В пиринския балкан тимът от монтанското село Ерден ще премери сили със "Струмска слава" (Радомир) на 4 юли, с "Хебър" (Пазарджик) на 8-ми и два дни по-късно с третодивизионния "Беласица" (Петрич).
"Кариана": Павел Станев, Ангел Цолов, Георги Илиев, Николай Дичев, Мартин Николов, Владимир Мичев, Стоян Предев, Евгени Игнатов-кап., Георги Търтов, Мартин Петков, Борислав Дамянов (Юлиян Весков, Кристиян Апостолов, Деян Иванов, Диан Христов, Любомир Веселов, Християн Илиев, Пиер Пиеров, Владислав Цеков).
02.07.2020, 15:12 часа